Черговий етап реформування фінансово-економічної сфери Ватикану

Триває реформування фінансово-економічної сфери Апостольської Столиці та Держави-Міста Ватикану. У суботу, 9 липня 2016 р., у Ватикані оприлюднено Апостольський лист Святішого Отця у формі Motu Proprio, відписаний 4 липня, яким він здійснює реформу органів, які займаються контролем, наглядом та адмініструванням майна Святого Престолу.

Новий законодавчий документ є продовженням шляху, розпочатого листом motu proprio “Fidelis dispensator et prudens” (Мудрий та розсудливий управитель) від 24 лютого 2014 року, яким Папа Франциск створив три нові органи: Раду з економічних питань, Секретаріат з економічних питань та Бюро Головного Ревізора. Повноваження цих органів були визначені статутами, затвердженими 22 лютого 2015 року на випробувальний термін, зважаючи на те, що новостворювана система потребуватиме подальших уточнень.

Новий документ відповідає на вимогу додатково внормувати стосунки між Адміністрацією Майна Апостольської Столиці та Секретаріатом з економічних питань. Фундаментальним принципом, який лежить в основі цієї реформи, є чітке розділення між функціями контролю й нагляду з одного боку та адміністрування майна – з іншого. Таким чином, визначено, що саме перебуває в компетентності Адміністрації Майна Апостольської Столиці та краще окреслено фундаментальну роль контролю та нагляду з боку Секретаріату з економічних питань.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh