Здоров'я

Через війну в Україні щонайменше кожна 5 людина буде мати негативні наслідки для психічного здоров’я

Щонайменше кожна 5 людина буде мати негативні наслідки для психічного здоров’я, а кожна десята відчує ці наслідки на рівні середньої тяжкості або важкої хвороби

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко (Viktor Liashko) під час наради щодо питань охорони психічного здоров’я.

Саме тому першою леді Олена Зеленська ініційовано створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Мета – вже зараз починати допомагати громадянам подолати надзвичайний стрес та наслідки пережитих травматичних подій, запобігати розвитку психічних розладів.
«Ця війна, навіть після того, як закінчиться нашою перемогою, «відіграватиметься» на психіці щонайменше найближчі 7-10 років. Якщо ми скоротимо цей строк чи полегшимо наслідки, це буде ще одна велика перемога, яку ми маємо здобути», — наголосила Олена Зеленська.

#МОЗ разом з усіма залученими сторонами вже зараз приділяє питанню психологічної допомоги та реабілітації наших громадян значну увагу. Щоб мати здорову націю в майбутньому.

Саме тому в МОЗ буде створено проєктний офіс для координації міжсекторальної взаємодії міністерств та громадських організацій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України