Екстремальні умови на трасах в Австрії, відсутність ділянок безпеки цього сезону вже призвели до низки смертельних випадків.
З дівчинкою Міке (12 років) із Голландії стався нещасний випадок на схилі Шпільйох у Ціллерталі: вона впала, скотилася в лісисту місцевість — численні травми. Дівчинка була у шоломі, але, незважаючи на це, загинула. Два 17-річні німці загинули в гірськолижній зоні Штайнплатте-Вайдрінг у Кітцбюельських Альпах. Обидва вилетіли на кам’янистий альпійський луг. У Санкт-Антоні бельгієць врізався у дерево.
З 1 листопада на гірськолижних курортах Австрії загинуло 13 людей, одинадцять із них — у Тіролі. Більше, ніж будь-коли раніше. Наразі оголошено червону тривогу. Наслідки обговорюються. Основна причина – складні умови трас. Надто тепло, снігу майже немає: «Дільниці безпеки та зони падіння відсутні всюди», — каже Франц Маркарт, головний інструктор Тірольської альпійської поліції. Лижники вилітають за край траси, роблячи найменші помилки, переоцінюючи себе або рухаючись надто швидко. Крім того, штучний сніг, який був зроблений, робить траси «кам’яно-твердими» вже рано-вранці.
Петер Пааль, президент Кураторства з безпеки гірськолижного спорту (ÖKAS) закликає гірськолижників до особистої відповідальності. Після перерви на корону багатьом часто не вистачає лижної підготовки, попереджає він. Інші, наприклад, колишній керівник лижної школи Франц Кліммер із Санкт-Антона хочуть, щоб кількість лижників на трасах зменшилася. Пааль категорично проти закриття трас. Заборони та блокування доріг — це «остання справа», каже він. Однак наразі операторам трас важко знайти правильний захід. Крім того, вони не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності за нетипові нещасні випадки.
Франц Кліммер: Я вже 60 років працюю лижним інструктором у Санкт-Антон-ам-Арльберзі, але я рідко бачив щось подібне. Пригнічує кількість людей на схилах нині. Багато трас закрито через гостру нестачу снігу, але кількість лижників не зменшується. Лише у Санкт-Антоні щодня катається близько 18 000 лижників. Також спостерігається величезне зростання агресії та крайньої нерозсудливості на схилах.
На запитання, що ж потрібно зробити, він відповідає, що лижна поліція повинна мати право втручатися, вона повинна мати можливість відкликати квитки на витяги. Апеляція до особистої відповідальності лижників марна. Кількість лижників за таких умов має бути різко скорочено.
Проте Франц Маркарт, головний інструктор Тірольської альпійської поліції, заявляє, що це неможливо. «Ми не можемо відібрати у когось скі-пас. Ми відповідаємо за реєстрацію нещасних випадків. Кількість нещасних випадків на лижах загалом знизилася, але кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками збільшилася.