Новини з Австрії

Через податковий тягар кожна друга компанія хоче покинути Австрію

Настрої серед австрійських підприємців гірші, ніж були протягом тривалого часу. За даними інфраструктурного звіту FBA, кожен другий підприємець навіть замислюється про еміграцію.

Винними є податковий тягар, брак робочої сили та ціни на енергоносії.

Настрої серед австрійських підприємців гірші, ніж були протягом тривалого часу. Економічні показники знижуються, країна стає дедалі менш конкурентоспроможною порівняно з іншими країнами, а високі податки, ціни на енергоносії та брак кваліфікованої робочої сили змушують дедалі більше й більше ділових людей сумніватися в тому, що Австрія є для них підходящим місцем. За даними опитування, кожна друга компанія замислюється про міграцію хоча б частини компанії.

Поганий настрій менеджерів – це не просто знак. Австрія протягом багатьох років неухильно втрачає позиції в міжнародних конкурентних рейтингах Лозаннської бізнес-школи IMD. Хоча 2020 року Австрія посідала 16-те місце, цьогоріч вона посіла лише 26-те місце з 67 порівнюваних країн. Менеджери, опитані для звіту про інфраструктуру Австрії, представленого в четвер, також висловили занепокоєння з приводу конкурентоспроможності Австрії: якщо 2020 року 61 відсоток репрезентативних респондентів заявили, що Австрія дуже або певною мірою конкурентоспроможна, цьогоріч цей показник становив лише 29 відсотків.

У боротьбі за інвесторів 27 країн ЄС конкурують із набагато динамічнішими економічними територіями. “Річне зростання ВВП країн БРІКС у вісім разів перевищує зростання ВВП ЄС, країни НАФТА зростають у п’ять разів швидше”, – каже Девід Унгар-Кляйн, автор “Австрійської доповіді про інфраструктуру 2025” журналу Future Business. Ініціатива Австрії (FBA). Крім податкових пільг, юридичної та планової безпеки, а також наявності кваліфікованої робочої сили, вирішальне значення для потенційних інвесторів має також доступна інфраструктура, і особливо цифрові з’єднання.

У рамках звіту про інфраструктуру австрійським компаніям поставили запитання про їхню схильність до еміграції. Результат протверезливий: 56 відсотків опитаних компаній, для діяльності яких існувала принципова можливість еміграції з Австрії, заявили, що вони вже розглядали можливість еміграції у зв’язку з ситуацією, що склалася, – 17 відсотків з усією компанією і 39 відсотків із частинами їхньої компанії.

Причини, які називають місцеві менеджери, – високий податковий тягар (57 відсотків), брак робочої сили (41 відсоток), високі ціни на енергоносії (34 відсотки) і загальна інфляція, а також надмірна бюрократизація (30 відсотків).

Міграція виробничих компаній матиме далекосяжні наслідки для безпеки поставок, попереджає Унгар-Кляйн. “Тоді як Європа забезпечувала 44 відсотки світових виробничих потужностей напівпровідників на початку 1990-х років, у 2022 році вони становили лише вісім відсотків. Водночас частка Китаю у світових виробничих потужностях збільшилася з семи відсотків 2005 року до 24 відсотків 2022 року”. У сфері поставок ліків близько 80 відсотків необхідних у Європі активних інгредієнтів надходить із третіх країн – переважно з Індії та Китаю. Три чверті опитаних менеджерів дотримуються думки, що Австрії слід збільшити власний видобуток сировини, такої як літій або газ. Третина виступають за використання ядерної енергії як альтернативи викопному паливу.

Крім недостачі кваліфікованих робітників і самих робітників, менеджери також скаржилися на значне зниження трудового духу. Якщо торік 34 відсотки опитаних менеджерів заявили, що готовність працювати в їхніх компаніях знизилася, то цього року частка керівників, які так думають, уже зросла більш ніж наполовину (57 відсотків).

За матеріалами: exxpress.at

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України