Новини з Австрії

Через кризу у будівельній галузі в Австрії у 2023 році не передбачається значного росту в економіці

Минулого року стагнацію охватила практично вся світова економіка, зокрема й австрійська. Надії на покращення у 2023 році поки що не виправдовуються.

2022 рік приніс із собою кризу у світовій економіці. Взаємна залежність у глобальній мережній економічній системі, але насамперед залежність Заходу від країн, багатих на природні ресурси, таких як росія, стала болісно очевидною. Енергетична криза та інфляція не зупинилися в Австрії — за даними Інституту економічних досліджень (Wifo), новий рік ще не приніс очікуваного розвороту економічної тенденції.

Наприклад, Wifo повідомила у четвер, що передбачується слабкий економічний розвиток на дев’ятому році нападу росії на Україну. Однією з основних причин є послаблена будівельна галузь країни. Її показники знижуються з кінця літа і тому негативно впливає на розвиток валового внутрішнього продукту (ВВП).

В останньому кварталі 2022 року ВВП Австрії зріс лише на 0,1 відсотка порівняно з третім кварталом — незважаючи на те, що настрій був порівняно оптимістичний, а очікування компаній дещо покращали.

З іншого боку, останній статус бізнес-опитування Wifo не показує подальшого покращення. Навпаки: результати обіцяють дуже слабкий економічний розвиток у найближчому майбутньому. Ослаблення світової економіки також логічно стримує вплив на виробництво вітчизняних товарів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України