Новини з Австрії

Через корупцію опозиція в Австрії хоче оголосити вотум недовіри канцлеру Курцу

Вотум недовіри канцлеру: У вівторок вирішиться доля Курца і його уряду

У вівторок опозиція хоче винести вотум недовіри канцлеру Себастьяну Курц (ÖVP) на спеціальному засіданні Національної ради, щоб вигнати його з посади через розслідування корупції.

Голоси Зелених будуть вирішальними для успіху – теоретично досить шести голосів з їх 26 депутатів.

Простої більшості досить, щоб відмовити в довірі члену уряду або уряду в цілому за допомогою вотуму недовіри. Так що принаймні 92 з 183 депутатів повинні підтримати цю пропозицію. Якщо такий вотум недовіри буде прийнятий, відповідний член уряду або все федеральний уряд повинні бути відсторонені від влади Федеральним президентом.

Які ж розклади перед вирішальним голосуванням в Національній раді у вівторок?

В даний час ÖVP має 71 місце в Національній раді. Тут не слід очікувати ухильників, тому що в клубі існує залізна дисципліна. Тільки в п’ятницю вранці в прес-релізі було оголошено, що парламентська фракція «згуртується» і підтримає Курца.

Друга за величиною група – соціал-демократи з 40 депутатами Європарламенту. FPÖ має 30 мандатів, NEOS 15. Разом з Філіппою Штрахе – дружиною колишнього боса FPÖ Хайнца-Крістіана Штрахе – «дикого» депутата, тобто без партійної приналежності – у опозиції буде 86 голосів.

Таким чином саме Зелені, у яких 26 місць в Національній раді, мають вирішальне значення для зміщення канцлера. Навіть шести голосів їхньої фракції буде достатньо для отримання більшості. Якщо в найближчі дні керівництво «Зелених» не визначиться з позицією до партнера по коаліції, то для глави фракції Сігрід Маурер буде непростим завданням зімкнути ряди «зелених» і підтримувати партійну дисципліну.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України