Економіка

Через дефіцит Росія хоче імпортувати залізничні колеса з України

Деякі залізничні оператори РФ планують запропонувати російському уряду тимчасово зняти заборону на імпорт в Росію залізничних коліс з України, в тому числі виробництва української компанії “Інтерпайп”

Російські оператори почали масово виводити вагони з ремонтів на тлі зростання попиту на вантажоперевезення, що може привести до локального дефіциту.

Брак залізничних коліс також може посилитися через зупинку на профілактику потужностей основних виробників – Виксунського заводу Об’єднаної металургійної компанії та “Євраз НТМК” групи Evraz.

“Наявність альтернативного виробника, будь то Україна, дозволило б згладити ці цінові коливання”, – підкреслив виконавчий директор Союзу операторів залізничного транспорту (СОЖТ) Олексій Дружинін.

“Інтерпайп” останні кілька років постачав залізничні колеса на російський ринок на умовах загороджувального мита в 34,22%. Дія захисного заходу було призупинено на рік влітку 2019 року. З грудня 2020 року імпорт української продукції потрапила під повну заборону, оскільки був включена в список санкцій продукції, забороненої до імпорту з України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України