Новини з Австрії

Через акцію екоактивістів у Відні на дорозі помер 69-річний чоловік: не пропустили реанімобіль до місця події

У середу кліматичні активісти «Останнього покоління» продовжили свої акції протесту у Пратерштерні та у центрі Відня. Це вкотре призвело до зупинки дорожнього руху.

Поліція підтверджує, що машину швидкої допомоги не було пропущено під час протестів.

Йому було 69 років. Він втратив свідомість у своїй квартирі у Швехаті о 8-й ранку. Було набрано екстрений виклик. За чотири хвилини на місце прибула рятувальна команда з Нижньої Австрії. Вертоліт лікаря швидкої допомоги С9 також був готовий — до місця події намагалася дістатися машина віденської професійної швидкої служби.

Даремно. Тому що кліматичні активісти заблокували дорогу. Незабаром із синіми мигалками вдалося пройти блокаду лише завдяки підтримці поліції – але вже запізно для пацієнта.

“У зв’язку з цим на активістів надійшов протокол відповідно до кримінального кодексу та правил дорожнього руху”, – повідомили в ГУВС. Віденська професійна рятувальна служба підтвердила в середу заяву керівника: «Смугу було звільнено для нас лише після втручання поліції», — сказала прес-секретар Хад.

“Останнє покоління” спочатку заперечувало це. За словами прес-секретаря Флоріана Вагнера, не було б жодної швидкої машини в полі зору і близько. Увечері йому довелося брати свої слова назад. Він визнав, що сталася помилка і поспіхом вони не зателефонували і не повідомили диспетчерський центр порятунку про заплановану акцію. Про смерть чоловіка він промовчав.

В останні кілька тижнів і місяців було багато дискусій про справді позитивні основні ідеї молодих активістів, але також багато пішло чи явно йде не так. У Берліні 2022 року велосипедист потрапив під бетонозмішувач , але пожежники зі спецзасобами не мали шансів дістатися місця аварії, тому що активісти перекрили вулиці. У результаті людина загинула! Суд виправдав активістів тим, що вони «не несуть відповідальності за смерть жінки через необережність».

Тим часом, деякі політики відреагували на цей випадок з обуренням. «Кілька місяців тому ми попереджали, що ця неоголошена активність може стати на заваді рятувальникам. Дивно, але на ці слова тоді просто посміхнулися. Мої думки із померлим», – сказала губернатор Нижньої Австрії Йоханна Мікль-Лейтнер (ÖVP).

Державний секретар у справах молоді Клаудія Плакольм (ÖVP) звернулася з наполегливим закликом до «зеленого» партнера по коаліції: «Будь ласка, прокиньтеся. Це більше не має нічого спільного з демо-романтикою». «Потрібні зміни до закону про збори та тюремне ув’язнення», — заявив державний партійний голова Карл Марер.

Представник руху FPÖ Крістіан Хафенекер розкритикував «шалені дії» «кліматичних терористів». Потрібне «негайне серйозне збільшення штрафів, щоби така трагедія не повторилася». Лідер віденської FPÖ Домінік Непп: «Із сьогоднішнього дня кліматичні терористи мають на совісті людське життя. Ці небезпечні для життя дії кількох божевільних мають бути негайно припинені». Непп назвав «особливий класовий скандал у тому, що ці апокаліптики беруть у заручники ціле місто, провокують смерть, а також їх підтримують SPÖ, Зелені, NEOS та частини ÖVP». Справа не в активістах, річ у терористах», — обурився голова віденської FPÖ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України