Чехія визнала небезпечну продукцію Huawei і ZTE

Національне управління з кібербезпеки попередило про небезпеку використання програмного забезпечення і пристроїв компаній Huawei Technologies Co і ZTE Corporation.

В Управлінні наголосили, що китайські закони вимагають від приватних компаній допомагати спецслужбам. Також експерти вивчили доповідь спецслужб за минулий рік, де розповідається про активність китайських спецслужб. Управління посилається і на висновки, зроблені в країнах-союзниках.

За законом, адміністратори систем, що відповідають за важливі галузі або пов’язаних з державними справами, повинні вжити відповідні заходи

Компанія Huawei відкидає звинувачення і вимагає від Управління надати докази. Вона є найбільшим постачальником чеських мобільних операторів.

Пізніше з’ясувалося, що технології обох компаній використовує МВС Чехії та деякі інші чеські міністерства і відомства, наприклад, міністерство промисловості і торгівлі. МЗС Чехії продукцію Huawei і ZTE не використовує.

Прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабиш заборонив членам уряду використовувати пристрої Huawei. «Ще кілька місяців тому я дізнався, що в уряду є якісь телефони Huawei. Не знаю, звідки вони взялися. Я розпорядився припинити їх використання», — цитує його сайт Novinky.cz.

Бабиш розкритикував Національне управління з кібербезпеки через відсутність чіткого плану дій. На думку прем’єр-міністра, експерти не прорахували економічні наслідки своїх рекомендацій.

Раніше США звинуватили Huawei в порушенні санкцій проти Ірану. У Канади за запитом США була затримана головний фінансовий директор і заступник голови правління Huawei Technologies Мен Ванчжоу. Пізніше вона була випущена під заставу.

14 грудня стало відомо, що німецька компанія Deutsche Telekom перегляне політику закупівлі телефонів із-за «китайської загрози».

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh