Авторські статтіДіаспора

Чехія визнала небезпечну продукцію Huawei і ZTE

Національне управління з кібербезпеки попередило про небезпеку використання програмного забезпечення і пристроїв компаній Huawei Technologies Co і ZTE Corporation.

В Управлінні наголосили, що китайські закони вимагають від приватних компаній допомагати спецслужбам. Також експерти вивчили доповідь спецслужб за минулий рік, де розповідається про активність китайських спецслужб. Управління посилається і на висновки, зроблені в країнах-союзниках.

За законом, адміністратори систем, що відповідають за важливі галузі або пов’язаних з державними справами, повинні вжити відповідні заходи

Компанія Huawei відкидає звинувачення і вимагає від Управління надати докази. Вона є найбільшим постачальником чеських мобільних операторів.

Пізніше з’ясувалося, що технології обох компаній використовує МВС Чехії та деякі інші чеські міністерства і відомства, наприклад, міністерство промисловості і торгівлі. МЗС Чехії продукцію Huawei і ZTE не використовує.

Прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабиш заборонив членам уряду використовувати пристрої Huawei. «Ще кілька місяців тому я дізнався, що в уряду є якісь телефони Huawei. Не знаю, звідки вони взялися. Я розпорядився припинити їх використання», — цитує його сайт Novinky.cz.

Бабиш розкритикував Національне управління з кібербезпеки через відсутність чіткого плану дій. На думку прем’єр-міністра, експерти не прорахували економічні наслідки своїх рекомендацій.

Раніше США звинуватили Huawei в порушенні санкцій проти Ірану. У Канади за запитом США була затримана головний фінансовий директор і заступник голови правління Huawei Technologies Мен Ванчжоу. Пізніше вона була випущена під заставу.

14 грудня стало відомо, що німецька компанія Deutsche Telekom перегляне політику закупівлі телефонів із-за «китайської загрози».

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України