Авторські статті

Чехія випередила Італію і Китай у світовому рейтингу корупції

Чехія за 2017 рік поліпшила свої позиції в глобальному рейтингу сприйняття корупції, складеному неурядовою організацією Transparency International. Республіка піднялася з 47 на 42 місце, розділивши його із Кіпром, Іспанією і Домінікою.

У рейтингу представлені 180 країн світу. Вони ранжуються за шкалою від 0 до 100 балів, де нуль позначає серйозно корумповану державу, а сто — повна відсутність корупції. Чехія показала результат у 57 балів, випередивши такі країни як Італія (50 балів) і Китай (41 бал).

Лідерами дослідження стали Нова Зеландія (89 балів), Данія і Фінляндія. В кінці списку розташувалися Південний Судан (12) і Сомалі (9).

Рейтинг відображає сприйняття рівня корупції у державному секторі різних країн з боку ділових кіл та експертів. При його складанні використовуються узагальнені і стандартизовані дані з 12 різних джерел. Вони включають в себе матеріали таких організацій як Африканський банк розвитку, Світовий банк, Фонд Бертельсманна і американська правозахисна організація Freedom House.

Росія в рейтингу заняла135-е місце поряд з Папуа – Новою Гвінеєю, Гондурасом і Мексикою (усі-по 29 балів). Україна розташувалася на 130-й сходинці, розділивши її з М’яким янмою, Іраном і Гамбією (всі по 30 балів).

Топ-10 рейтингу сприйняття корупції в 2017 році:

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України