Українці в Чехії

Чехія посилює умови в’їзду для туристів

Міністерство охорони здоров’я Чехії посилить міри, спрямовані на боротьбу з новим штамом коронавірусу омікрон. Про це відомство повідомило на своєму офіційному сайті.

Нові правила перетину кордону для іноземних туристів набудуть чинності 27 грудня, тоді як для чеських громадян та іноземців, що проживають у республіці (з довготривалою візою, ВНЖ чи ПМЖ) це відбудеться пізніше – з 3 січня 2022 року.

Для того, щоб потрапити у Чехію потрібно буде мати :

  • негативний PCR-тест стане обов’язковою умовою в’ їзду до Чехії незалежно від того, з якої країни повертається мандрівник. Навіть якщо йдеться про «зелені» або «помаранчеві» держави (за класифікацією МЗС), PCR-тест все одно знадобиться;
  • PCR-тест при в’їзді до Чехії будуть зобов’язані пред’явити, зокрема, вакциновані і ті хто перехворіли на коронавірус люди. Виняток зроблять тільки для власників третьої дози вакцинації, дітей до 12 років та прищеплених (двома дозами) підлітків у віці від 12 до 18 років;
  • на кордоні потрібно здати інший PCR-тест між п’ятим і сьомим днем ​​після повернення незалежно від того, з якої країни вони повернулися. Для всіх мандрівників також зберігається обов’язок заповнення в’їзного формуляру.

Оновлено!!!  Чеське МОЗ уточнило,  що для чеських громадян та іноземців, які проживають у республіці, при поверненні нічого не зміниться.  Нові правила розповсюджуються лише на іноземних туристів.  Відомство вибачилося за непорозуміння і пообіцяло сьогодні ж скоригувати постанову.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України