Авторські статтіДіаспора

Чехія пояснила видачу Нікуліна США, а не Росії

Громадянин Росії Євген Нікулін, якого американська влада звинувачує в хакерських атаках на соціальну мережу LinkedIn, а також сервер Dropbox і Formsping, постав перед судом Сан-Франциско. Росіянина екстрадували з Праги напередодні спецбортом Мін’юсту США.

На суді Нікулін заявивши про свою повну невинність. Звинувачення вимагало для нього 10 років в язниці і штрафу в 250 тис. доларів.

Нагадаємо, екстрадиції свого громадянина також добивалася Росія, де Нікулін звинувачується в крадіжці 3450 доларів із системи Webmoney. Про видачу затриманого саме російській стороні клопотав особисто президент Чехії Мілош Земан.

Однак міністр юстиції республіки Роберт Пелікан вчинив інакше. Своє рішення він обгрунтував тим, що США і Росії 30-річного Нікуліна звинувачують у різних злочинах, і він зробив вибір на користь більш серйозного звинувачення.

«РФ домагалася видачі свого громадянина за звинуваченням у незначному злочині. Причому через закінчення рядок давності притягнений до кримінальної відповідальності за нього могло бути нереальним. Крім того, Росія відгукнулася тільки коли Нікулін був затриманий, тоді як американська сторона активно прагнула до його затримання та екстрадицію», – сказав міністр.

Представник посольства Росії в Празі Олексій Колмаков висловив глибоке розчарування рішенням чеською влади.

«Прага в черговий раз віддала перевагу горезвісної союзницької солідарності без врахування всіх факторів та обставин цієї справи», — сказав дипломат.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України