Авторські статтіДіаспора

Чехія підтримала удар США і союзників по Сирії

Чехія розглядає військову операцію США, Франції і Великобританії в Сирії, як пропорційну відповідь на хімічну атаку урядових сил у місті Дума. Відповідну заяву в суботу, 14 квітня, зробив чеський МЗС.

«Чеська Республіка в останні дні рішуче засуджувала варварське напад на цивільне населення в Думі і закликала до негайного і незалежного розслідування, Сьогоднішнє військове втручання США і союзників вважаємо ясним посланням кожному, хто вирішить продовжувати хімічні атака в Сирії», – йдеться в повідомленні міністерства.

У свою чергу глава відомства Мартін Стропніцкій зазначив, що союзники поінформували про Чехію початку і форму операції в Сирії.

«Всіх людей у світі глибоко зворушили кадрі з Думи, які ми бачили тиждень тому. В тому, що там було застосовано хімічну зброю немає ніяких сумнівів», – сказавши він.

Сьогоднішню атаку Стропніцкій назвав легітимною, незважаючи на те, що вона була проведена без згоди Ради безпеки ООН.

«Рада не змогла ухвалити жодного рішення. Всі подібні пропозиції блокувалися Росією. Чекати мандат – означало б стати пасивними свідками і майже співучасниками того, що сталося минулого тижня», – заявив міністр.

Нагадаємо, в ніч на 14 квітня США, Великобританія і Франція застосували крилаті ракети і авіацію для нанесення ударів по цілях у Сирії. Удар ставши відповіддю на хімічну атаку в місті Дума, в проведенні якої Захід звинувачує сирійських військових. За заявою Пентагону, удари прийшлися по трьох цілях у районі Дамаска і Хомса, імовірно пов’язаних з сирійської програмою створення хімічної зброї — науково-дослідному інституту, командного пункту і складах.

Міноборони РФ звинуватив Захід у нанесенні ударів не тільки військовим, але і по цивільних об’єктах. Відомство повідомило, що ні одна з випущених ракет не потрапила в зону відповідальності ППО, захищає російські бази в Тартусі і Хмеймімі.

Президент Росії Володимир Путін назвав атаку Заходу актом агресії.

«Без санкції Ради Безпеки ООН, в порушення Статуту ООН, норм і принципів міжнародного права вчинено акт агресії проти суверенної держави, яке знаходиться на передньому краї боротьби з тероризмом. Як привід для нанесення ударів, як і рік тому, була використана інсценування застосування отруйних речовин проти цивільного населення», — сказавши він.

Путін також зазначив, що ескалація ситуації в Сирії виявляє руйнівний вплив на систему міжнародних відносин і може призвести до нової хвилі біженців з регіону. Росія скликає екстрене засідання Радбезу ООН для обговорення анресивних дій США та їх союзників».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України