Українці в Чехії

Чехія і Росія спробують уникнути «авіаційної війни»

Чехія і Росія будуть вести активні переговори з іншого по сьоме липня, щоб узгодити умови використання повітряного простору обох країн і уникнути авіаційної війни».

Спочатку Чехія анулювала дозволи для російських авіакомпаній «Аерофлот» і «Уральські авіалінії», мотивуючи це тим, що Росія не дозволила рейсам «Чеських авіаліній» Прага-Сеул літати над Сибіром. Літаки змушені відходити на південь і облітати Сибір.

У Чехії считают це порушення Договору про авіасполучення від 1966 року.

Потім міністерство транспорту Росії видала дозвіл Чеським авіалініям, але тільки до сьомого липня. Чехія зробила те ж самє для рейсів російських авіакомпаній.

Російська служба Бі-Бі-сі повідомляє, що конфлікт викликаний умовами перельотів над Сибіром для чеських літаків. Росія видає лише тимчасові дозволи, які доводитися часто продовжувати. Чехія вимагала видачі постійних дозволів. Росія у відповідь зажадала якісь преференції для своїх перевізників.

Сайт Lidovky.cz повідомляє, що за конфліктом стоїть бажання Росії допустити на маршрути між РФ і Чехією більше авіакомпаній, хоча це суперечить російсько-чеським договором.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України