Авторські статтіДіаспора

Через занижену частоту мережі в Чехії відстають годинники

Чехія приймає заходи для стабілізації ситуації в європейській електромережі, через яку відстають годинники на мікрохвильових печах.

Про це в інтерв’ю Novinky.cz сказала прес-секретар Чеської енергетичної системи (?EPS: ?esk? energetick? p?enosov? soustava) Гана Климова.

«Ми вживаємо всі заходи для розв’язання проблеми і виконуємо свої обов’язки в повному обсязі. Ситуацію не можна недооцінювати. Відстають годинник, не мають власного кристала. Проблема не стосується мобільних телефонів і комп’ютерів», — сказала Климова.

Годинник в мікрохвильових печах, радіо та інших пристроях, що живляться від електромережі, відстають через недостатню частоту. Сербія і Косово не виконують домовленості про баланс навантаження на електромережі, із-за чого знижується частота мережі. Внаслідок цього недостача в CEPS (Енергетична система континентальної Європи, англійською: Continental European Power System) становить 113 ГВ/рік, а середня частота впала до 49.996 Hz замість покладених 50Hz. Тому на зміну частоти реагують саме годинники, що живляться від електромережі.

CEPS використовують 25 держав Європи.

В даний час доводиться переводити годинник вручну.

На вирішення проблеми знадобляться тижні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

seventeen − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.