Через занижену частоту мережі в Чехії відстають годинники

Чехія приймає заходи для стабілізації ситуації в європейській електромережі, через яку відстають годинники на мікрохвильових печах.

Про це в інтерв’ю Novinky.cz сказала прес-секретар Чеської енергетичної системи (?EPS: ?esk? energetick? p?enosov? soustava) Гана Климова.

«Ми вживаємо всі заходи для розв’язання проблеми і виконуємо свої обов’язки в повному обсязі. Ситуацію не можна недооцінювати. Відстають годинник, не мають власного кристала. Проблема не стосується мобільних телефонів і комп’ютерів», — сказала Климова.

Годинник в мікрохвильових печах, радіо та інших пристроях, що живляться від електромережі, відстають через недостатню частоту. Сербія і Косово не виконують домовленості про баланс навантаження на електромережі, із-за чого знижується частота мережі. Внаслідок цього недостача в CEPS (Енергетична система континентальної Європи, англійською: Continental European Power System) становить 113 ГВ/рік, а середня частота впала до 49.996 Hz замість покладених 50Hz. Тому на зміну частоти реагують саме годинники, що живляться від електромережі.

CEPS використовують 25 держав Європи.

В даний час доводиться переводити годинник вручну.

На вирішення проблеми знадобляться тижні.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh