Авторські статтіДіаспора

Чехія передала російського хакера Нікуліна США

Чехія передала США російського громадянина Євгена Нікуліна, затриманого в Празі в 2016 році. Він покинув республіку спецбортом американського Мін’юсту в ніч на п’ятницю, 30 березня. Першими про це з посиланням на власні джерела повідомило Чеське радіо і журнал Respekt. Пізніше інформацію підтвердила офіційний представник Міністерства юстиції ЧР Тереза Схейбалова.

«Можу підтвердити видачу Нікуліна США», – сказала вона.

Нагадаємо, росіянина затримали в Празі в жовтні 2016 року. Операція була проведена чеськими поліціянтами спільно з співробітниками ФБР. Американська юстиція звинуватила чоловіка в хакерських атаках на соціальну мережу LinkedIn, а також сервер Dropbox і Formsping, та вимагає якнайшвидшої передачі обвинуваченого до суду на території США.

Через тиждень екстрадувати Нікуліна на батьківщину зажадала російська сторона. В РФ його звинувачують у крадіжці $3450, вчиненої з допомогою Інтернету. Чеський суд не побачив причин для відмови у видачі росіянина як Росії, так і США. Відповідно до законодавства Чехії, в таких випадках підсумкове рішення повинен прийняти міністр юстиції республіки.

Весь цей час Нікулін перебував у слідчому ізоляторі вязниці Панкрац. Він неодноразово скаржився на погані умови утримання і ненадання медичної допомоги. Росіянин намагався не допустити своєї екстрадиції в США, для чого подавав скарги на судові рішення і намагався отримати притулок в Чехії.

У лютому нинішнього року мати Нікуліна, відправила лист чеському президенту Мілошу Земану з проханням посприяти звільненню її сіна. Глава держави передав послання міністру юстиції Роберту Пеликану і особисто попросивши його екстрадувати затриманого у Росію, а не в США.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України