Чехія передала російського хакера Нікуліна США

Чехія передала США російського громадянина Євгена Нікуліна, затриманого в Празі в 2016 році. Він покинув республіку спецбортом американського Мін’юсту в ніч на п’ятницю, 30 березня. Першими про це з посиланням на власні джерела повідомило Чеське радіо і журнал Respekt. Пізніше інформацію підтвердила офіційний представник Міністерства юстиції ЧР Тереза Схейбалова.

«Можу підтвердити видачу Нікуліна США», – сказала вона.

Нагадаємо, росіянина затримали в Празі в жовтні 2016 року. Операція була проведена чеськими поліціянтами спільно з співробітниками ФБР. Американська юстиція звинуватила чоловіка в хакерських атаках на соціальну мережу LinkedIn, а також сервер Dropbox і Formsping, та вимагає якнайшвидшої передачі обвинуваченого до суду на території США.

Через тиждень екстрадувати Нікуліна на батьківщину зажадала російська сторона. В РФ його звинувачують у крадіжці $3450, вчиненої з допомогою Інтернету. Чеський суд не побачив причин для відмови у видачі росіянина як Росії, так і США. Відповідно до законодавства Чехії, в таких випадках підсумкове рішення повинен прийняти міністр юстиції республіки.

Весь цей час Нікулін перебував у слідчому ізоляторі вязниці Панкрац. Він неодноразово скаржився на погані умови утримання і ненадання медичної допомоги. Росіянин намагався не допустити своєї екстрадиції в США, для чого подавав скарги на судові рішення і намагався отримати притулок в Чехії.

У лютому нинішнього року мати Нікуліна, відправила лист чеському президенту Мілошу Земану з проханням посприяти звільненню її сіна. Глава держави передав послання міністру юстиції Роберту Пеликану і особисто попросивши його екстрадувати затриманого у Росію, а не в США.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh