Українці в Чехії

Чехи розповіли про причини своєї нелюбові до мігрантів

Більшість громадян Чехії, як і раніше, негативно ставитися до проживають в країні іноземців. Про це свідчать результати останнього опитування Центру вивчення громадської думки ЧР (CVVM), проведеного в березні 2020 року.

В ході особистих інтерв’ю 53% респондентів заявили, що іноземці є проблемою для республіки в цілому. За рік цей показник не змінився.

Цікаво, що на питання «чи є іноземці проблему конкретно у вашому місці проживання», ствердно відповіли лише 24% опитаних.

В рамках дослідження учасникам також поставили сім питань про вплив мігрантів на життя суспільства. Більше половини респондентів (66%) заявили, що чужинці представляють ризик поширення інфекційних захворювань. В тому, що іноземці є причиною зростання злочинності, висловили впевненість 57% опитаних. Близько 44% бачать в мігрантах загрозу традиційного укладу життя, і 34% считают, що приїжджі сприяють зростанню безробіття.

З тім, що іноземці допомагають вирішити проблему старіння населення країни, погодилися 26% респондентів, що сприяють розвитку економіки – 24%, збагачують чеську культуру – 21%

Дослідження робили з 29 лютого по 11 березня, тобто до оголошення в Чехії надзвичайного стану через епідемію коронавіруса. У ньому взяли участь 1012 осіб. Докладний звіт можна знайте тут.

Аналогічне опитування CVVM проводити щорічно. Це дозволяє простежити, як змінювалося думку чехів з годиною по кожному з питань:

Іноземці являють ризик поширення інфекційних захворювань:

Підвищують рівень злочинності:

Загрожують укладу життя:

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.