Чехи перевірять, чи викликає рак чеський традиційний алкогольний напій

Європейська комісія дозволила виробляти чеський алкогольний напій Tuzem?k (раніше — Tuzemsk? rum) протягом наступних п’яти років. Ще одна хороша новина в тому, що в наступні 5 років будуть проведені ретельні дослідження впливу складу напою Tuzem?k на людський організм.

При цьому перехідний період для цього напою тривав 10 років і закінчується він 22 квітня. Якби не виняток, після цієї дати виробляти Tuzem?k було б не можна. Перехідний період був пов’язаний із забороною використання деяких компонентів в країнах ЄС.

Пригоди даного напою почалися ще в 2003 році. Тоді ЄС зажадав прибрати з назви слово «ром» (rum), щоб не вводити споживачів в оману.

У вересні минулого року Європейське управління з безпеки продуктів харчування заявило, що важливий компонент «туземака» этилформиат (етиловий ефір мурашиної кислоти) є канцерогенним. Це речовина часто використовують як ароматизатор у харчових есенціях.

Нині заговорили про нібито інший канцерогенний компонент — фуране, що міститься в ромового ефірі. Міжнародне агентство з дослідження раку вважає, що фуран може сприяти виникненню онкологічних захворювань. За даними Чеської продовольчої палати, в літрі «туземака» міститься 30 мікрограмів фурану. Стільки ж фурану було виявилено в дитячому харчуванні. Цю речовину також виявили в каві. Під час прийдешніх п’ятирічних досліджень вплив саме цієї речовини на людину буде перевірено самим ретельним чином.

«Такі речовини як фуран можна знайти багато де. В двох келихах «туземака» його стільки ж, скільки в розчинній каві, овочах, фруктах. Фуран часто міститься в різних консервах», — сказав в інтерв’ю Чеському телебаченню керівник Спілки виробників та імпортерів алкогольних напоїв Ярослав Буркарт.

«Це напій, який виробляють вже 150 років. З ним ніколи не було проблем, він нікому не нашкодив. НебезпечнА кількість фурану міститься в приблизно восьми літрах «туземака». Щоб він нашкодив, потрібно пити від чотирьох до восьми літрів в день», — вважає керівник

В 2017 р. у Чехії було вироблено 17 млн літрів напою Tuzem?k. На нього припадає чверть усіх продаж міцних алкогольних напоїв.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh