Чех отримав умовний термін за службу у військах ДНР

Пардубицький суд засудив чеського військового Еріка Єшту до трьох років позбавлення волі умовно з відстрочкою вироку на чотири роки.

Про це повідомляє ЧТК.

Його звинувачували в тероризмі через служби республіканської гвардії ДНР. Раніше Єшту не був судимий, і прокурор вимагав для нього трьох-чотирьох років реального терміну. Але суд визнав, що дії Єшту не є тероризмом і перекваліфікував їх на участь в організованому злочинному угрупованні. Суд врахував, що у Єшту не було намірів здійснювати теракти, він просто шукав нових вражень.

Також Єшту був позбавлений військових звань.

Вирок не вступив в законну силу, у сторін є час на апеляцію. Але Ерік Єшту вже заявив, що «з цим вироком можна жити».

Підсудний провину заперечував і стверджував, що перебільшував коли описував свої пригоди в ДНР. У розпорядженні суду виявилися фотографії із соцмереж, на яких він зображений із зброєю.

Раніше на суді Єшту стверджував, що не хотів брати участь в бойових діях на Україні. Він поїхав туди, щоб краще дізнатися про батьківщину своєї дружини. Він ходів в російській військовій формі з нашивками ДНР, позував з військовими ДНР зі зброєю в руках, але стверджував, що вони дали йому зброю тільки для фотозйомки. Єшту заявляє, що у зоні бойових дій не було, його туди не пустили патрулі.

Єшту колекціонує військову форму різних країн, у тому числі форму минулих років. Він побував у 30 країнах.

Вже після повернення в Чехію він почав служити в чеській армії і хвалився перед товаришами своїми пригодами на Україні. Так про них стало відомо чеським правоохоронним органам.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh