Діаспора

Чех отримав умовний термін за службу у військах ДНР

Пардубицький суд засудив чеського військового Еріка Єшту до трьох років позбавлення волі умовно з відстрочкою вироку на чотири роки.

Про це повідомляє ЧТК.

Його звинувачували в тероризмі через служби республіканської гвардії ДНР. Раніше Єшту не був судимий, і прокурор вимагав для нього трьох-чотирьох років реального терміну. Але суд визнав, що дії Єшту не є тероризмом і перекваліфікував їх на участь в організованому злочинному угрупованні. Суд врахував, що у Єшту не було намірів здійснювати теракти, він просто шукав нових вражень.

Також Єшту був позбавлений військових звань.

Вирок не вступив в законну силу, у сторін є час на апеляцію. Але Ерік Єшту вже заявив, що «з цим вироком можна жити».

Підсудний провину заперечував і стверджував, що перебільшував коли описував свої пригоди в ДНР. У розпорядженні суду виявилися фотографії із соцмереж, на яких він зображений із зброєю.

Раніше на суді Єшту стверджував, що не хотів брати участь в бойових діях на Україні. Він поїхав туди, щоб краще дізнатися про батьківщину своєї дружини. Він ходів в російській військовій формі з нашивками ДНР, позував з військовими ДНР зі зброєю в руках, але стверджував, що вони дали йому зброю тільки для фотозйомки. Єшту заявляє, що у зоні бойових дій не було, його туди не пустили патрулі.

Єшту колекціонує військову форму різних країн, у тому числі форму минулих років. Він побував у 30 країнах.

Вже після повернення в Чехію він почав служити в чеській армії і хвалився перед товаришами своїми пригодами на Україні. Так про них стало відомо чеським правоохоронним органам.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України