Економіка

Частина переселенців залишиться без соцвиплат: про що попередили українців?

Відповідно до змін, внесених Кабінетом Міністрів, порядок призначення виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПО) буде змінено з 1 серпня. Також, з 1 вересня зміни набудуть чинності для певних категорій переселенців.

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті уряду та прийнятою постановою від 11 липня, всі внутрішньо переміщені особи, які наразі отримують допомогу, автоматично отримають продовження виплати допомоги ще на 6 місяців з 1 серпня 2023 року.

Як і раніше, триватиме допомога всім ВПО, які проживають в Україні та є внутрішньо переміщеними особами. Розміри допомоги становитимуть 3 тисячі гривень для осіб з інвалідністю та дітей, та 2 тисячі гривень для інших громадян.

Водночас виплати не будуть продовжуватись особам, які: перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин або повернулися до залишеного місця проживання. Крім того, виплати не будуть продовжуватися особам, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Прес-служба звертає увагу, що громадянам для продовження виплат жодних додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати триватимуть автоматично.

З 1 вересня допомога продовжується для тих громадян, чиї майнові статки потребують такої підтримки, і не продовжуються для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.

А саме, з 1 вересня 2023 року виплату буде припинено тим ВПО, які з моменту прийняття цієї постанови робили великі покупки. Зокрема, придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, придбаних волонтерами та переданих на потреби оборони країни.

Також допомогу не виплатять тим, хто придбав земельну ділянку, квартиру, будинок на суму понад 100 тисяч гривень або мають на депозитному банківському рахунку кошти загалом понад 100 тисяч грн.

Виплат не отримають і ті переселенці, які придбали іноземну валюту, а також банківські метали на загальну суму понад 100 тис. грн, а також ті, хто має у власності житло, розташоване на інших територіях, ніж ті, де ведуться активні бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї.

Раніше повідомлялося, що з початку червня пенсіонери, які продовжують працювати, почали отримувати більше грошей. У середньому розмір пенсій зріс на 220 гривень, але деяким пенсіонерам було додано в середньому 409 гривень.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України