Церква Літаючого Макаронного Монстра в Австрії подала позов в Європейський суд з прав людини

У 2011 році пастафаріанець і політик NEOS Ніко Альм викликав переполох, коли домігся дозволу сфотографуватися на водійські права з друшляком для макаронів в якості релігійного головного убору.

Пастафарианці не змогли змусити австрійську владу визнати церкву «Літаючого макаронного монстра» — їм було відмовлено у правосуб’єктності релігійного конфесійної спільноти в 2014 році. Вже 10 років триває боротьба за визнання Церкви Літаючого Макаронного Монстра в Австрії. Згідно Органу у справах релігійних організацій (Kultusamt), статут, наданий  пастафарінацамі, не відповідав формальним критеріям Закону про конфесійних спільнотах. Федеральний адміністративний суд підтвердив це рішення.

Тепер вони звернулися в Європейський суд з прав людини. Скарга містить 13 сторінок і заснована на праві на свободу релігії та совісті у відповідності зі статтею 9 Європейської конвенції про права людини. «Ці права порушуються відмовою в отриманні правосуб’єктності», — йдеться в позові. Створення релігійних громад було б «необхідним» для дотримання принципу плюралізму в демократичному суспільстві. Крім того, заперечення правосуб’єктності також перешкоджає праву на об’єднання, йдеться у скарзі.

Австрійські суди засновували свої рішення на тому факті, що у пастафаріанців не було «відповідного обряду», такого як, наприклад, церковні служби. «Вони не розуміють, що регулярне поклоніння просто не є частиною вірувань Церкви літаючого макаронного монстра», — стверджують послідовники церкви.

За матеріалами:https://www.vienna.at/
Фото:APA/GEORG HOCHMUTH

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh