Новини з Австрії

Церква Літаючого Макаронного Монстра в Австрії подала позов в Європейський суд з прав людини

У 2011 році пастафаріанець і політик NEOS Ніко Альм викликав переполох, коли домігся дозволу сфотографуватися на водійські права з друшляком для макаронів в якості релігійного головного убору.

Пастафарианці не змогли змусити австрійську владу визнати церкву «Літаючого макаронного монстра» — їм було відмовлено у правосуб’єктності релігійного конфесійної спільноти в 2014 році. Вже 10 років триває боротьба за визнання Церкви Літаючого Макаронного Монстра в Австрії. Згідно Органу у справах релігійних організацій (Kultusamt), статут, наданий  пастафарінацамі, не відповідав формальним критеріям Закону про конфесійних спільнотах. Федеральний адміністративний суд підтвердив це рішення.

Тепер вони звернулися в Європейський суд з прав людини. Скарга містить 13 сторінок і заснована на праві на свободу релігії та совісті у відповідності зі статтею 9 Європейської конвенції про права людини. «Ці права порушуються відмовою в отриманні правосуб’єктності», — йдеться в позові. Створення релігійних громад було б «необхідним» для дотримання принципу плюралізму в демократичному суспільстві. Крім того, заперечення правосуб’єктності також перешкоджає праву на об’єднання, йдеться у скарзі.

Австрійські суди засновували свої рішення на тому факті, що у пастафаріанців не було «відповідного обряду», такого як, наприклад, церковні служби. «Вони не розуміють, що регулярне поклоніння просто не є частиною вірувань Церкви літаючого макаронного монстра», — стверджують послідовники церкви.

За матеріалами:https://www.vienna.at/
Фото:APA/GEORG HOCHMUTH

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України