Війна рф проти України

«Це образа правосуддя і пастка»: Волкер підтримав твердість позиції Клімкіна

Спеціальний представник США з питань України Курт Волкер вважає, що пропозиція Росії про звільнення українських моряків було пасткою. Про це він розповів у коментарі виданню polygraph.info.

На переконання Волкера, запропонований варіант Україні «приєднатися» до кримінального переслідування власних моряків є образою правосуддя. Адже Міжнародний трибунал з морського права довів, з самого початку у Росії не було ніяких підстав для їх затримання.

Представник Держдепу нагадав, що згідно рішення Міжнародного трибуналу Росія повинна негайно звільнити моряків без будь-яких умов. Тому висунуті російським МЗС умови можна вважати образою не тільки суверенітету України, але й ООН. «Це була пастка», – пишучи Волкер в твіттері.

Нагадаємо, що 25 червня МЗС України отримало ноту від Міністерства закордонних справ Російської Федерації, в якій містилася пропозиція про надання українською стороною письмових гарантій участі України в продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

Таким чином, росіяни вимагали, щоб Україна пообіцяла покарати своїх моряків за «порушення кордонів РФ», маючи на увазі входження в територіальні води Росії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України