Авторські статтіДіаспора

Центральний банк Чехії випустив 130-кілограмову золоту монету

Національний банк Чехії в честь сторіччя національної валюти випустив 130-кілограмову монету з чистого золота. Її діаметр становить 53,5 сантиметра, а товщина – 4,7 сантиметри. Це друга за величиною золота монета в світі. Рекорд належить австралійському долару (вага – 1000 кг, діаметр – 78 см).

Вартість виробництва монети збігається з її номіналом – 100 млн чеських крон. Вона випущена в єдиному екземплярі і залишиться у власності банку. При всьому бажанні заможні нумізмати не зможуть її придбати, принаймні, поки що.

Новинку офіційно представляти 31 січня 2019 року. Громадськість зможе побачити її на виставці, присвяченій сторіччю національної валюти, яка пройде в Празькому Граді з 1 лютого по 28 квітня.

Раритет виготовили фахівці чеського монетного двору. Над нею по черзі працювали десять майстрів.

«Для повороту монети використовувався невеликий підйомний кран. Унікальність проекту полягає в тому, що такою технологією та методикою виробництва ніхто в Європі не володіє. Нам все доводилося створювати з нуля. При цьому у нас була лише одна золота заготовка, помилятися не можна було. Тому ми виготовили мідний прототип, на якому експериментували і відточували деякі прийоми, перш ніж переносити їх на чистовик. На золотій монеті у майстрів була лише одна спроба», – розповів виробничий директор монетного двору Станіслав Бахтік.

Дизайн монети придумав скульптор Володимир Оппл. У відповідному художньому конкурсі він випередив 14 інших претендентів. На аверсі монети зображено логотип Центробанку Чехії, на реверсі – герб Чехословацької Республіки і зображення першої монети чехословацької крони.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України