ЄС|NATO

Бундесвер 4 роки оновлятиме динамічний захист лише в батальйоні із 44 БМП Puma

Приклад не тільки про повільність закупівель в німецькій армії, але й заодно про один із проявів дефіциту вибухівки в світі

Джерело: Defence Express

Відділ закупівель Бундесверу (BAAINBw) уклав рамкову угоду з компанією Dynamit Nobel Defense про поставку комплекту блоків динамічного захисту, що має бути достатнім для оснащення панцер-гренадерського батальйону на 44 бойові машини піхоти Puma.

Вартість контракту не розкривається, але є кінцевий строк виконання – до кінця 2028 року, і це при тому, що Бундесвер сподівається використати отримані блоки динамічного захисту для оснащення бронемашин, призначених для розгортання в складі бригадної групи в Литві. Про це пише портал Hartpunkt.

В тексті публікації зазначається, що настільки значний строк виконання замовлення, тобто чотири роки, пов’язаний із загальним дефіцитом вибухових речовин на світовому ринку озброєнь. На одну БМП Puma треба 26 блоків, які розміщуються для захисту в проекції збоку.

При цьому є вказівка на те, що востаннє блоки динамічного захисту на свої бойові машини піхоти “Пума” Бундесвер купував аж у 2020 році, хоча тоді начебто було придбано повний комплект на усі наявні 350 БМП цього типу.

Ну а в свою чергу, укладення згаданого вище рамкової угоди начебто має забезпечити стабільність поставок для німецької армії засобів захисту для своїх бронемашин, необхідних для підготовки наявного парку бронетехніки до можливого ведення бойових дій.

Місця розміщення блоків динамічного захисту на БМП Puma, ілюстративне зображення з відкритих джерел

 

Від Defense Express у цій історії пропонуємо зауважити такі моменти. Для початку можемо оцінити, наскільки гострим наразі виглядає дефіцит вибухових речовин на світовому ринку озброєнь, якщо настільки такий часовий лаг закладається для поставки набору із орієнтовно 1144 блоків динамічного захисту для панцер-гренадерського батальйону на 44 БМП Puma.

Крім того, привертає увагу також і певна повільність процедури закупівель в німецькій армії, де поставка незначного обсягу продукції може бути розтягнута на кілька років.

Однак тут цілком можливий варіант, коли Бундесвер вважає, що йому нема куди поспішати, бо наприклад розгортання бригадної групи в Литві взагалі заплановано аж на 2027 рік.

 

Андрій Петренко

Останні повідомлення

На прикладі Іспанії стало відомо актуальну вартість винищувача Eurofighter та чергу на цей літак

Є новий контракт, що дає замір "середньої температури по палаті" у випадку з "Єврофайтерами" Джерело:…

2 години тому

Іран на авіашоу планував показати свої старі МиГ-29 та нові Як-130 від РФ, але в підсумку був один із останніх F-14 Tomcat

Попри вагомий строк служби, "Томкети" все ще лишаються вагомими для Ірану з поправкою на деяку…

2 години тому

МЗС запустило платформу “е-Консул”: чим допоможе українцям за кордоном

Міністерство закордонних справ України суттєво спростило українцям процедуру отримання консульських послуг за кордоном. Як ідеться…

2 години тому

Усик вийшов на зважування з прапором “Free Azovstal Defenders”

Український боксер Олександр Усик з'явився на церемонії зважування з Тайсоном Ф'юрі з особливим плакатом. Легендарний…

2 години тому

Перші сирійці в Австрії вже отримали листи щодо початку процедури відкликання їхнього притулку

Через два тижні після повалення режиму Асада перші сирійці в Австрії отримали листи від Федерального…

2 години тому

Російські пропагандисти зневірилися через втечу російської армії з Сирії

Втрата баз у Сирії і втеча від повстанців, озброєних, грубо кажучи, палицями, для Кремля дійсно…

2 години тому