Право

Чи будуть повістки роздавати за кордоном: заява Міноборони

Україна не збирається відкривати за кордоном Центри комплектування (у просторіччі – військкомати).

Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі «Радіо Свобода» заявив, що вручення повісток військовозобов’язаним за межами України поки що «виглядає нереальним».

Чиновник зазначив, що Міноборони не уповноважене коментувати ті чи інші дії колег із МЗС.

Як каже Лазуткін, після набрання чинності новим законом про мобілізацію чоловіки призовного віку в Україні та за кордоном матимуть 60 діб – на те, щоб оновити військово-облікові дані, зокрема й через електронний кабінет.

На уточнювальне запитання, чи означає це, що чоловікам з-за кордону не потрібно повертатися в Україну, щоб оновити свої дані, речник Міноборони відповів: «Обов’язково їхати в Україну не треба, але якщо людина хоче захищати Батьківщину, хоче долучитися до Сил оборони, то, зрозуміла річ, що варто приїжджати до України… Для тих, хто за кордоном, буде можливість зробити це в консульських установах, а також через електронний кабінет.»

Як каже чиновник, зараз у Міноборони роблять усе можливе, щоб електронний кабінет, через який можна оновити дані, обов’язково запрацював у червні 2024 року.

«Електронний кабінет поки що не передбачає проходження ВЛК. Йдеться про оновлення даних насамперед – зміни місця проживання, зміна сімейного стану, бронювання, резервування, і так далі”, – підсумував Лазуткін.

Нагадаємо, з 23 квітня консульські послуги недоступні для українців призовного віку.

24 квітня 300 невдоволених українців заблокували паспортний сервіс ДП «Документ» у Варшаві.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України