Ця цитата пояснює все:
“Серією практично безкровних маневрів, виконаних за допомогою «мирних маршів» під прикриттям димової завіси більш менш правдоподібної пропаганди, Гітлер… докорінно змінив обстановку в Європі на свою користь. Прямо це виражалося в стрімкому розвитку озброєння, а непрямо – у зменшенні потужності можливих головних супротивників шляхом відриву від них союзників та підриву коренів їхньої стратегії.
Гітлер завжди планував раптові удари проти слабких чи ізольованих країн, водночас перекладаючи основний тягар ведення наступальних дій на плечі своїх супротивників. Союзники могли б виплутатися з цього скрутного становища та позбавити Гітлера повної свободи дій лише шляхом проведення політики санкцій, тобто заходами економічного та дипломатичного бойкоту Німеччини, а також постачання потенційних жертв агресії з боку Німеччини озброєнням. Така політика санкцій надала б Польщі не менше допомоги і завдала б значно меншої шкоди престижу Англії та Франції та їхнім перспективам на майбутнє, ніж оголошення ними війни Німеччини за таких несприятливих умов”. – Безіл Ліддел-Гарт, один із найзначніших військових теоретиків 20-го століття, цитата з книги “Стратегія непрямих дій”, 1954 рік.
Дії президента США Джозефа Байдена та прем’єр-міністра Бориса Джонсона увійде до підручників історії як зразкова стратегія “м’якої сили”
Прикро, що низка українських керівників, які замість книг читають лише інстраграм, створили абсурдну хвилю критики проти масованої військової, політичної та інформаційної кампанії, яку проводить США, Великобританія та інші країни НАТО на захист України.
Про це повідомляє Юрій Бутусов на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.
Ця неосвічена критика обманює українців, які починають думати, що США та Великобританія діють неправильно, що не треба зчиняти шум і нагнітати обстановку. Проте з погляду великої стратегії, Байден і Джонсон діють просто ідеально, точно за канонами, які описані Ліддел-Гартом.
Ось яка логіка дій Байдена та Джонсона:
1. Путін побудував сепаратні відносини з групою провідних країн НАТО – Німеччиною, Італією, Францією. В результаті Путіну вдалося розколоти НАТО, і єдиної позиції щодо протидії агресії РФ у Європі немає. Загрози санкцій після російських маневрів у квітні 2021-го на Путіна не вплинули – Росія розпочала нові маневри, і вимагає від України визнання окупації Донбасу та Криму під виглядом особливого статусу. У квітні 2021-го США не могли добитися від усіх європейських країн підтримки для введення максимальних санкцій у разі нападу на Україну, і Путін розпочав значно потужніші та загрозливі маневри у листопаді 2021-го.
2. У США зникли інструменти впливу на кризу, європейські країни виступили проти відключення системи платежів SWIFT та проти санкцій щодо газопроводу СП-2 як запобіжного заходу. Але як інакше зупинити тиск Путіна? Втягувати США у війну у Європі без підтримки найбільших країн Європи? Чи буде підтримка європейських країн НАТО навіть після вторгнення Росії в Україну? Путін шантажує жертвами не лише Україну, а й уряди Європи, які хочуть уникнути втягування у війну. І тому не проти й надалі не помічати постійне порушення Росією українського суверенітету.
3. Байден та Джонсон могли безпосередньо поставити озброєння та радників України. Але такі самостійні дії були б не підтримані іншими країнами Європи, і це призвело б до розколу політичної позиції щодо України взагалі. Але поглиблення цього розколу є метою стратегії Путіна. Який при цьому зберігав політичну ініціативу, свободу дій та жодної відповідальності. Путін провокував Байдена зробити хід першим, щоб США змушували європейців діяти, і таким чином налаштовували Європу проти американського тиску.
4. Тому Байден та Джонсон обрали іншу стратегія – загнати Путіна у безвихідь. Перехопити ініціативу та створити єдиний політичний фронт у НАТО з питання України, щоб за допомогою “м’якої сили”, а не прямого зіткнення, провести червону межу, після якої Путін має бути покараний.
5. І ось Путін вирішив провести нову безпрецедентну акцію тиску проти України, і вперше зосередив більшу частину своїх наземних сил – понад 120 тисяч військовослужбовців своїх найкращих з’єднань, щоб загрожувати Україні вторгненням, а швидше за все – реально провести локальні атаки на різних ділянках фронту на Донбасі. . Тоді Байден і Джонсон вирішили провести ту саму червону лінію, після перетину якої НАТО буде зобов’язане приймати солідарні санкції у найжорсткішій формі. І ця лінія – 16 лютого. День початку війни, про який повідомила розвідка США.
6. В результаті маневри Путіна, на відміну від квітня 2021 року, зустріли зовсім іншу реакцію. США та Великобританія розпочали по суті гібридну війну проти Путіна і мобілізували безпрецедентну по розмаху кампанію на підтримку України та проти Путіна. Російська загроза дозволила американцям та британцям зламати російський вплив у Польщі, Чехії, Данії, які погодилися подарувати сучасне озброєння Україні, зброю поставили й три країни Балтії. А США та Британія, забезпечивши європейську підтримку, відкрили повноцінний повітряний міст для України і сотні тонн різного піхотного озброєння пішли потоком. Проросійський фронт у Європі прорвано. США та Великобританія напередодні ймовірного зіткнення з Путіним забезпечили ефективну підтримку та гарантовану підтримку європейців. Але найголовніше – налагоджено постачання зброї та фінансову допомогу Україні, а це означає, що якщо Путін піде вперед, український народ не залишиться без зброї та боєприпасів.
7. І тепер 16 лютого для Байдена та Джонсона у будь-якому разі день перемоги. Неважливо вже, чи буде Путін атакувати чи не буде, чи захоче зробити це в інший день пізніше. Якщо вторгнення відбудеться, то лідери США та Британії мали рацію, і для порятунку України всі інші країни НАТО також зобов’язані допомагати зброєю та підтримати санкції проти Росії. Якщо вторгнення не відбудеться, то Байден і Джонсон врятували Європу від війни. А якщо відбудеться, значить, НАТО обрушить на Росію найжорсткіші санкції, і підтримку Україні будуть змушені надати більшість європейських країн.
А гроші? А гроші повернуться, головне, НАТО рятує наші життя, розумієте, життя…