Війна РФ проти України

Британія планує придбати ракети на 300 км та мінні трали та мостоукладники для ЗСУ до Т-72 і Leopard 2

Це буде не тільки зміцнить позиції України напередодні контрнаступу, але й також стане окремим “подарунком” Кремлю під “9 травня”

Джерело: Defence Express

Міністерство оборони Великої Британії в рамках міжнародного Фонду підтримки України опублікувало новий запит на купівлю техніки та озброєння для ЗСУ і там з’явились вкрай цікаві позиції.

Є два можливі варіанти тлумачення цієї позиції. По-перше, британці можуть просто шукати постачальника для ЗСУ, що може запропонувати ракетне озброєння з дальністю стрільби до 300 км. Це може стосуватись турецької системи MBRL, Multi-Barrel Rocket Launcher від Roketsan, яка може відстрілювати різні типи ракет, включаючи балістичні KHAN.

Запуск тактичної ракети MGM-140 ATACMS із системи M270, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Запуск тактичної ракети MGM-140 ATACMS із системи M270, ілюстративне зображення з відкритих джерел 

По-друге, Велика Британія може намагатись зняти останні політичні перешкоди на шляху передачі Україні ракет ATACMS від США.

Іншою цікавою позицією є запит на поставку протимінних тралів та катів для танків типів Т-72, Leopard 2 та Leopard 1, а також “саперних танків”, самохідних броньованих мостоукладальників та тягачів для важкої бронетехніки. Міноборони Великої Британії не розкриває кількість грошей, які планує виділити на ці закупівлі, кількість одиниць техніки, яку планує придбати, а також коли ця техніка буде передана до ЗСУ.

MBRL від Roketsan у ЗСУ (фото: 49 ОАБр)
MBRL від Roketsan у ЗСУ (фото: 49 ОАБр)

 

Інша можлива причина закупівель техніки та озброєння для ЗСУ полягає в тому, що Велика Британія хоче продемонструвати свою підтримку України в боротьбі проти агресії Росії. Ці закупівлі можуть бути спрямовані на підвищення бойової готовності ЗСУ та забезпечення їх потреб у сучасному озброєнні та техніці.

Водночас, такі закупівлі можуть стати можливим завданням для українських оборонних підприємств, які зможуть взяти участь у конкуренції на поставку техніки та озброєння для ЗСУ. Це може підвищити їхню технічну та технологічну компетентність, а також допомогти розвитку української оборонної промисловості.

Т-72 ЗСУ, ілюстративне фото з відкритих джерел
Т-72 ЗСУ, ілюстративне фото з відкритих джерел

У будь-якому випадку, такі закупівлі є важливим кроком для підвищення обороноздатності України та підтримки її в боротьбі проти агресії Росії. Це дозволить забезпечити безпеку та стабільність в регіоні, а також покращити співпрацю між Україною та її партнерами в НАТО та інших країнах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України