Війна рф проти України

Британія через передачу ракет Storm Shadow спонукає союзників надавати інші далекобійні ракети

Передачу яких далекобійних ракет для України Британія відкрила Storm Shadow замість ATACMS

Окрім Storm Shadow у союзників, які активно підтримують Україну озброєнням, є AGM-158 JASSM, SLAM-ER, Taurus та Joint Strike Missile

Про це повідомляє видання Defence Express

Велика Британія вже не в перше “відкриває двері” для нового озброєння, передаючи щось саме першою. Зокрема взагалі саме Британія ще до повномасштабного вторгнення рашистів передавала тисячі NLAW, а потім, оголошенням про танки Challenger 2, відкрила дорогу для Leopard 2 та Abrams.

Й в умовах коли Лондон передав далекобійні крилаті ракети Storm Shadow, тепер можливо очкувати на та, що ця ракета стане лише першою. Бо, як виявилось знову передача й такого озброєння до України, тобто перетин чергової “червоної лінії” від Кремля, викликав лише захлинання слиною у рашистів.

Storm Shadow під крилом Eurofighter (фото: MBDA)
Storm Shadow під крилом Eurofighter (фото: MBDA)

 

Якщо подивитися на можливості Storm Shadow, то це чудова крилата ракета під тактичні літаки, із дальністю, в експортній версії до 300 км. Й насправді ця ракета від MBDA є можливо однією з найкращих, але точно не єдиною.

AGM-158 JASSM

Зокрема у США є не менш чудова ракета AGM-158 JASSM, її можливості фактично тотожні із Storm Shadow. Американська ракета також збудована за технологією стелс та прориває ППО за рахунок маловисотного польоту.

Наведення ракети, у порівнянні із Storm Shadow, вважається трохи простішим через відсутність системи DSMAC, але на термінальній ділянці, як й британська ракета, JASSM вмикає тепловізійну головку самонаведення. Вага у 1021 кг дозволяє її використання з літаків тактичної авіації, зокрема F-15E, F-16 та F/A-18. При цьому при цій масі вона має аналогічну за вагою бойову частину у 450 кг, яка також призначена для ураження захищених об’єктів.

AGM-158 JASSM під крилом F-16
AGM-158 JASSM під крилом F-16

 

Але особливість цієї ракети у тому, що скидати її можливо навіть з транспортного літака. Рішення, коли JASSM просто скидають на спеціальному піддоні вже відпрацьовано й отримало назву Rapid Dragon. Й скидати її можливо хоч з Ан-26.

SLAM-ER

І якщо у США все ж таки будуть вважати AGM-158 JASSM доволі “ескалаційною”, хоча її свого часу замовила Польща, й більше того, Варшава приглядається до її нової версії JASSM-XR та вже “прицілюється” по Кремлю, то є альтернатива у вигляді SLAM-ER.

AGM-84K SLAM-ER (фото: US DoD)
AGM-84K SLAM-ER (фото: US DoD)

 

Попри зовнішній вигляд – це вкрай глибока переробка ракети AGM-84 Harpoon, яка призначена для літаків тактичної авіації – F-15, F-16 та F/A-18. Дальність більш ніж “конвенційна” навіть в оригінальній версії – 270 км при вазі 675 кг та бойовій частині у 360 кг. Досконала система наведення з інерціальної та супутниковій системи, DSMAC та тепловізійній головці самонаведення на термінальній ділянці.

Taurus KEPD 350

Повертаючись до Європи можливо одразу згадати про ще одну ракету від MBDA – Taurus KEPD 350, яка фактично є прямим конкурентом Storm Shadow й має майже аналогічні характеристики. Але якщо Storm Shadow – це результат роботи французько-британського “крила” MBDA, то Taurus – результат партнерства німецької частини конгломерату зі шведською Saab Bofors Dynamics у 90-х роках.

Taurus під крилом Grippen
Taurus під крилом Grippen

 

Причини чому у лінійці продукції MBDA є фактично дві однакові ракети, бо дальність, вага, система навігації, бойова частина, у них фактично однакові, залишимо на потім. Але зазначимо, що Taurus використовуються у повітряних силах Німеччини, які замовили їх у кількості 600 одиниць та Іспанії, яка замовила лише 43 одиниці. Єдиний експортний замовник цієї німецько-шведської крилатої ракети – Південна Корея.

Joint Strike Missile

Згадавши про Скандинавію неможливо оминути Joint Strike Missile, повітряну версію бестселера від норвезького Kongsberg – протикорабельної Naval Strike Missile. Розробники перенесли цю ракету для пуску з кораблів та берегових ракетних комплексів на авіаційну платформу, зокрема на F-15, F-16 та F/A-18, а також F-35.

При вазі лише 416 кг та довжині у 4 метри ця ракета природно має найменшу бойову частину – 120 кг. Але враховуючи довершену систему наведення із поєднанням інерціальної, супутникової, DSMAC та тепловізійної головки самонаведення, вага бойової частини не завжди є ключовою.

Joint Strike Missile під крилом F-16
Joint Strike Missile під крилом F-16

 

Ця ракета цілком може повторити успіх NSM, бо вже замовлена самою Норвегією, а також США, Фінляндією та Японією. Але, об’єктивно, Joint Strike Missile поки знаходиться на стадії виробництва. Хоча з точки зору отримання позначки “ефективність доведена у бою” Kongsberg, який у цій розробці об’єднався з Raytheon Technologies, її постачання може бути цілком доцільним.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України