ЄС|NATO

Британці хочуть озброїтися сучасними безпілотними системами на понад 5,7 млрд доларів США. Відео

Важливим чинником у новій британській стратегії по дронах буде, звичайно, досвід війни в Україні

Джерело: Defence Express

Міністерство оборони Великої Британії оголосило про нову стратегію з постачання дронів у збройні сили країни, яка реалізується з метою “забезпечення єдиного підходу до безпілотних систем у всіх трьох службах”. Йдеться про інвестиції у розмірі як мінімум 4,5 млрд фунтів стерлінгів (орієнтовно 5,7 млрд доларів) на десять років — тобто по 570 млн доларів на рік.

Нова стратегія британців базується на уроках з досвіду експлуатації на полі бою різних типів дронів українського війська і також буде використовувати “інноваційні можливості британської оборони”. Йдеться про “швидке постачання безпілотних систем”, щоб військові отримали “критично важливі розвідувальні, ударні та логістичні можливості”.

У повідомленні міноборони також відзначається, що нова стратегія має “залишити позаду тривалі терміни розробки та обговорення вимог”, і також наголошується, що після введення в експлуатацію системи можна буде модернізовувати — це сьогодні критично важлива потреба з урахуванням постійних змін у тих же засобах протидії безпілотним літальним апаратам і потреб адаптуватися до гнучкого поля бою.

Причому в міністерстві оборони Великої Британії відзначають, що пріоритет для них — це передусім “успішна реалізація українсько-британської ініціативи з безпілотних систем”. Водночас міністр оборонних закупівель Джеймс Картлідж заявив, що “війна в Україні стала інкубатором нових способі ведення війни і нам необхідно засвоїти та реалізовувати ці важкі уроки”.

Мільярди доларів на розвиток дронів на 10 років, британці хочуть озброїтися сучасними безпілотними системами

Фото ілюстративне

Нагадаємо, у січні цього року стало відомо, що Велика Британія виділяє 3,2 млрд доларів на два роки на озброєння України, з них 255 млн доларів — на термінову закупівлю тисяч дронів — розвідувальних, ударних і морських. Водночас згодом у ЗМІ повідомляли, що йдеться поки що лише про оголошені плани й ці тисячі дронів ще не підкріплені контрактами.

Мільярди доларів на розвиток дронів на 10 років, британці хочуть озброїтися сучасними безпілотними системами

Фото ілюстративне

Раніше цього місяця також стало відомо, що Велика Британія хоче передати Україні дрони зі штучним інтелектом, йдеться про дрони-камікадзе, але деталі про цей проєкт поки що не розкриваються.

Крім того, Велика Британія спільно з Латвією також очолює коаліцію з розробки і постачання безпілотників до Сил оборони України, йдеться про перший проєкт у рамках тих самих 255 млн доларів і передусім про постачання тисячі FPV-дронів, які надзвичайно важливі з урахуванням браку артилерійських боєприпасів.

Мільярди доларів на розвиток дронів на 10 років, британці хочуть озброїтися сучасними безпілотними системами

QinetiQ Banshee Jet 80, фото — UK Navy

Раніше Defense Express розповідав, що Україна використовує британські реактивні БПЛА QinetiQ Banshee Jet 80 у ролі далекобійних дронів-камікадзе, про плани передати Україні далекобійні дрони повідомлялося ще у травні 2023 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України