Британці зміцнюють оборону Фолклендів через можливе постачання Росією бомбардувальників для Аргентини

HMS Dauntless, який належить до британського військово-морського флоту під час виходу в круїз на Фолкленди, фото Джонатан BRADY / Джерело: PAP / EPA

 

Вертольоти Chinook і 180 мільйонів фунтів для модернізації військової бази та її захисту – так британці посилюють свою присутність на Фолклендських островах, територія яких оскаржується Аргентиною.

Як повідомляє польський журнал Newsweek своє рішення британська влада оголосила вчора через міністра оборони Майкла Фаллона. Королівство хоче переконатися, що острови “належним чином захищені”. Хоча міністр оборони не хоче спекулювати про інформацію, яка останнім часом з’явилася в ЗМІ про те, що нібито аргентиці нещодавно отримали від Росії 12 стратегічних бомбардувальникиів Су-24, які дозволили б їм здійснити напад на Фолкленди.

В даний час на островах розміщені Британські військово-повітряні сили, військово-морський флот чисельністю 1200 солдатів і цивільних осіб. Великобританія буде посилати на острів два вертольоти Chinook, які служили в Афганістані і мають поліпшити зв’язок з базою ВПС  RAF  і будуть сприяти зміцненню протиракетної оборони, що мала використовуватися там лише до 2020 року. Модернізація бази коштуватиме 180 мільйонів фунтів.

“Це сумно, але Аргентина і раніше стверджує, що Фолклендські острови належать саме їй, хоча з моменту вторгнення і війни пройшло вже 30 років. І ми повинні відреагувати на дану загрозу” – сказав Міністр оборони.

Фолклендські острова, які знаходяться 500 км від узбережжя Аргентини, як і раніше є предметом спору між Аргентиною і Великобританією. До 1810 року вони належали Іспанії, а потім Аргентині, яка досі використовує іншу назву – Мальвінські; в 1883 році їх зайняла Великобританія, з чим Аргентина ніколи не погодилася. У 1982 році була війна на острові – аргентинські війська окупували Фолклендські острови, але британські відвоювали їх після 10 тижнів. У боях, які мали місце, було вбито 600 аргентинських і 255 британських солдатів. Сперечання щодо володіннями Фолклендськими островами виникають постійно, адже неподалік островів ведуться роботи щодо пошуку родовищ нафти та газу.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh