Повідомляється, що колишній керівник Wirecard австрієць Ян Марсалек перебуває на службі у путіна.
Наступна велика подія сталася у справі Wirecard. Екс-менеджер Ян Марсалек (43 роки) — австрієць перебував у бігах уже три роки — підозрюється у шпигунстві на користь Росії.
Згідно з інформацією, наданою британською прокуратурою, Марсалек грав важливу роль як посередник між Москвою та групою болгар, звинуваченою шпигунстві на користь Росії і які мають постати перед судом у Лондоні.
Перше судове засідання призначене сьогодні в Лондоні, і очікується, що на ньому будуть розкриті деталі звинувачень. Шпигунську групу було викрито британську внутрішню секретну службу МІ5. Головою цієї групи виявився Орлін Русєв, IT-експерт у віці 45 років, який протягом трьох років збирав секретну інформацію для «іншої держави», з метою заподіяння шкоди безпеці та інтересам її країни.
Звинувачення проти Марсалека виявилися дуже серйозними, оскільки він вважається головним посередником між групою Руссєва та Москвою. Wirecard, що стала одним із найбільших банкрутств Німеччини, опинилася в самому центрі скандалу в 2020 році, коли було виявлено фальсифікацію звітності компанії і її борги виявилися набагато вищими, ніж очікувалося. Судовий розгляд у цій справі все ще триває, і звинувачення у шпигунстві лише ускладнюють ситуацію для всіх учасників.
«Група вступила в змову з метою збору інформації, корисної ворогові, з метою шкоди безпеці та інтересам держави», — заявила прокуратура.
Вінець Марсалек, який влаштував найбільший скандал на фондовому ринку в економічній історії Німеччини з численними постраждалими та в Австрії, як повідомляється, живе у розкоші в Москві за російським паспортом на ім’я Германа Божуєва. Прокуратура Мюнхена надіслала свій запит про екстрадицію. Марсалека звинувачують у виведенні 1,9 мільярда євро на Філіппіни, що зрештою призвело до банкрутства Wirecard.