Війна рф проти України

Британці за останні вісім років провели два невдалі пуски ядерної ракети Trident. Відео

Але в оборонному відомстві країни запевняють, що причин для хвилювання немає

Джерело: Defence Express

Велика Британія провела невдалі пуски своєї ядерної ракети Trident II — пуск відбувся з атомного підводного човна HMS Vanguard, на якому зокрема був присутній міністр оборони країни Грант Шаппс, а також голова Військово-морських сил країни Бен Кі, вперше про невдалі випробування повідомив британський таблоїд The Sun.

Так стверджується, що ракета одразу ж після пуску впала в океан неподалік від підводного човна і потонула. Водночас як відзначають у CNN, ця версія дійсно відповідає реальності, невдалий пуск відбувся під час навчань 30 січня неподалік від Флориди.

Щодо офіційних коментарів про невдалий пуск, то представник оборонного відомства країни відзначив, що під час випробувань відбулася “аномалія” і що вони впевнені, що “вона пов’язана з конкретною подією і тому немає жодних наслідків для надійності ракетних систем і арсеналів Trident”. Відзначається, що несправність була специфічна саме для випробувального комплекту і пуск з великою ймовірністю був би успішним, якщо це була б справжня ядерна боєголовка.

Водночас Бен Кі у соцмережі Х (раніше Twitter) відзначив наступне: “Серед усіх сьогоднішніх заголовків я хочу відзначити взірцеву роботу екіпажу HMS Vanguard, щоб отримати повну сертифікацію та бути готовим повернутися до оперативного флоту. Вирішальна віха після складного ремонту. Їм і багатьом причетним на березі моря глибока вдячність”.

Показовий момент у цій історії — що попередні випробування ядерної ракети Trident британці проводили ще вісім років тому, у 2016 році, і вони також завершилися невдачею, коли випущена з HMS Vengeance ракета відхилилася від заданого курсу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України