Техно

Армія Бразилії зараз шукає заміну своїм танкам Leopard

Бразилія мала EE-T1 Osorio, схожий на Leopard, і може згадає про нього знову

Чим був особливий цей танк, і чому його зараз може спіткати реінкарнація

Джерело: Defence Express

Армія Бразилії зараз шукає заміну своїм танкам Leopard 1A5BR, при цьому бразильців цікавить локалізація виробництва машини на своїх потужностях. Одним із варіантів розглядається турецький середній танк Kaplan MT, випробування якого в Бразилії якраз мають стартувати у травні цього року.

Але цікаво, що на цьому польський портал Defence24 вирішив згадати історію, як Бразилія сама створила основний бойовий танк під позначенням EE-T1 Osorio. Бо цей досвід наштовхнув авторів видання на припущення, що бразильці цілком можуть піти на реінкарнацію EE-T1 Osorio в рамках процесу по заміні Leopard 1A5BR для своєї армії.

Як деталізує Defence24 в своїй публікації, Бразилія вела роботи EE-T1 Osorio протягом 1983-1986 років, при цьому було створено дві версії цього танка. Перша мала позначення P1, озброювалась 105-мм нарізною гарматою L7, друга мала позначення P2 і оснащувалась 120-мм гладкоствольною гарматою CN120-25.

Обидва варіанти при цьому відрізнялись між собою також рівнем складності системи управління вогнем, прицільної апаратури та приладів спостереження. При цьому також передбачалось, що танк EE-T1 Osorio у версії P2 також може постачатись на експорт.

Що стосуються базових характеристик цього танка, то вони виглядають так: бойова маса – 40,9 тон (у версії P1) або ж 43 тони (у версії P2), екіпаж – 4 особи, потужність силової установки – 1040 кінських сил, швидкість та запас ходу – 70 км/год та 550 кілометрів відповідно.

Цікаво, що при цьому автори Defense24 називають EE-T1 Osorio “Leopard 1 в бразильському стилі”, але і доповнюють, що архітектура башти цієї машини заснована на технологічних рішеннях британського експериментального танка Vickers Mk4 Valiant.

Хоча сам EE-T1 Osorio вийшов на рівні тогочасних західних ОБТ, уряд Бразилії в підсумку вирішив купити німецькі Leopard 2, потенційних експортних покупців бразильський танк не зацікавив також. Відтак, після певного періоду служби в стройових частинах бразильської армії обидва прототипи EE-T1 Osorio (у варіантах P1 та P2 відповідно) перекочували в музейні експозиції, де і зараз зберігаються у відносно гарному стані.

Автори публікації допускають, що зараз з однаковою ймовірністю уряд Бразилії може піти і на купівлю імпортних машин, і спробувати запустити власне виробництво. Якщо справа піде за другим варіантом, то в такому разі EE-T1 Osorio виступить скоріше як «відправна точка» для створення нового вітчизняного ОБТ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України