В житті більшості людей трапляються ситуації, коли гроші потрібні тут і зараз, однак наявних заощаджень немає. Є кілька варіантів розв’язання таких проблем: заробіток коштів в найкоротший термін (за можливості), позичання грошей у друзів та рідних, а також отримання кредиту в банку або іншій установі.
Саме останній спосіб є одним з найпопулярніших, однак чи варто брати на себе таке зобов’язання? Розбираємо всі «за» та «проти» кредитів в цьому матеріалі.
Переваги грошових позик
Незалежність від інших
Брати гроші в борг у знайомих чи рідних не завжди доцільно та зручно. Кредит, своєю чергою, дозволяє розв’язати проблему та отримати кошти без залучення інших людей та без розголошення їм ситуації з фінансами, що виникла.
Різноманіття кредитів
Авто в кредит, іпотека на житло, готівкова позика, кредит на товари — лише короткий перелік популярних позик, які пропонують банки. Укрсиббанк ukrsibbank.com/private-individuals/credits/, наприклад, надає клієнтам 8 різних продуктів на вибір за низькими відсотковими ставками від 0,0001% та гнучкими умовами кредитування.
Швидке отримання коштів
Як не крути, однак для того, аби заробити гроші, потрібен певний час, тоді як для отримання позики — в середньому 30-60 хвилин. Коли кошти потрібні тут і зараз, кредитування є одним з найшвидших варіантів розв’язання проблеми.
Позики до 10-20 млн гривень
В залежності від типу кредиту, вашої кредитної історії та рівня доходу, банки пропонують до 10-20 млн гривень в борг (як правило, на житло або бізнес) терміном на 10-20 років. Кредит же без цільового призначення розрахований на суми до 300-500 тисяч гривень, які іноді важко або взагалі неможливо отримати від рідних або близьких.
Вигідні умови
Так, кредит може бути навіть вигідним, і саме тому ними користуються власники бізнесу: нерідко плата за позику у вигляді відсотків є меншою витратою, ніж зняття коштів з рахунків компанії та сплата податків за ними. Крім цього, кредит дозволяє отримати товар чи послугу тут і зараз, «закріпивши» вартість, що актуально при високому рівні інфляції та швидкому зростанні цін.
Недоліки кредитів
Високі відсоткові ставки
Стосується більше кредитних установ та МФО, ніж банків, однак є реалією, з якою зіштовхується чимало людей. Відсотки в таких випадках можуть сягати 25 000% річних або навіть більше, і особливо прикрим є те, що про реальні відсотки за кредитом такі організації не повідомляють.
Фінансові зобов’язання
Так, кредит нерідко змушує відмовлятись від звичних витрат та урізати бюджет, адже платежі потрібно вносити регулярно протягом певного, а іноді й тривалого часу. Саме тут існує ризик неправильного фінансового планування, що може призвести до нарахування штрафів, пені та підвищених відсотків, а отже і до утворення «боргової ями».
Попри це, за правильного та вдалого планування витрат і доходів кредити можуть стати зручним та навіть вигідним фінансовим інструментом!