Для дослідницького звіту, замовленого Австрійським інтеграційним фондом (ÖIF), Інститут дослідження конфліктів провів опитування співробітників служби захисту дітей та молоді по всій країні про поточну ситуацію зі шлюбами з примусу в Австрії, яке тепер опубліковано.
У 2021 році в Австрії зареєстровано 54 випадки передбачуваних примусових шлюбів.
«Захист дітей та молоді зазвичай підтримує людей віком до 18 років. Однак багато жертв примусових шлюбів старші і не реєструються в цьому контексті. За результатами опитування можна припустити близько 200 випадків примусових шлюбів в Австрії на рік, ці оцінки в цьому відношенні були підтверджені», — сказала автор дослідження Біргіт Халлер, науковий керівник Інституту дослідження конфліктів.
Слід зазначити, що примусові шлюби зазвичай засновані на традиціях або культурі. Часто примусові шлюби укладаються на основі традиційних гендерних концепцій або концепції честі, наприклад, для контролю над сексуальністю дівчаток або, наприклад, для відновлення «честі» після зґвалтування. Фінансова безпека батьків або жертв себе, наприклад, коли йдеться про дівчаток із труднощами в навчанні чи фізичними вадами, також часто відіграє роль», — каже Халлер.
Дослідження показує, що є три групи, які можуть стати жертвами примусового одруження.
- Перша: дівчата та молоді жінки другого та третього покоління з австрійським громадянством. Їх часто змушують покинути школу чи навчання, щоб перешкодити стати економічно незалежними.
- Друга: жінки, яких привозять до Австрії із країни їхнього походження з метою примусового шлюбу. Жінки цієї групи ще більш залежні. Мало того, що вони зазвичай не мають жодної освіти, вони також не говорять німецькою та соціально ізольовані, тому що у них немає соціального оточення, на яке можна було б спертися в Австрії.
- Третя група – це жінки, які перебувають на різних (попередніх) етапах процедури надання притулку, та неповнолітні біженці без супроводу.