Новини з Австрії

Більшість австрійців вважає, що Австрія “більше не нейтральна”

51 відсоток населення вважає Австрію “більше не нейтральною, оскільки нейтралітет підірвано”: такий результат опитування, приуроченого до другої річниці нападу рашистів на Україну. І все ж 78 відсотків опитаних виступають за збереження нейтралітету.

Майже кожен третій опитаний австрієць (31%) побоюється нападу Росії в разі перемоги над Україною. У цьому разі лише деякі візьмуться за зброю – 41 відсоток “за жодних обставин” не став би захищати Австрію зі зброєю в надзвичайній ситуації. Лише 16 відсотків заявили в опитуванні “Unique Research”, що “обов’язково” захистять свою країну за допомогою зброї в разі нападу.

Тільки 15 відсотків виступають за заміну нейтралітету Австрії новою концепцією безпеки. Більшість не поділяє побоювань, що Росія може напасти на Австрію. Дві третини опитаних, як і раніше, “дуже” або “певною мірою” стурбовані війною в Україні. Лише вісім відсотків абсолютно не хвилюються.

Майже кожен четвертий висловив думку, що НАТО “спровокувала” російський напад своїм розширенням на схід. 55 відсотків же дотримуються думки, що напад “не можна нічим виправдати”. Половина австрійців, які взяли участь в опитуванні, заявили, що вони “безумовно” і “певною мірою” продовжать підтримувати Україну. З іншого боку, 42 відсотки схильні або категорично відкидають подальшу підтримку.

Думки з приводу санкцій проти росії також розділилися. Трохи більше третини дотримуються думки, що санкції завдають більшої шкоди країнам ЄС, ніж Росії; тільки 13 відсотків вважають, що Москва страждає більше. 29 відсотків вважають, що обох проблем торкнулися однаково.

Майже половина опитаних вважають, що Австрія підтримує санкції абсолютно або, скоріше, правильно. Однак близько третини вважають це неправильним, а 16 відсотків кажуть, що не можуть про це судити.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України