ЄС|NATO

Болгарія закуповує 183 колісних бронемашини Stryker за 1,5 млрд доларів

Бажання Болгарії закупити американські Stryker більш ніж несподівано, особливо враховуючи їх ціну, яка ближче до гусеничних БМП, але Софія цілком могла скористатися “спецпропозицією” США

Джерело: Defence Express

Болгарія отримала дозвіл від Агенції з оборонної співпраці США (DSCA) на закупівлю колісних бронемашин Stryker з орієнтовним цінником у 1,5 млрд доларів.

За таку більш ніж значну суму коштів можливо придбати 183 Stryker з додатковим оснащенням, технікою, озброєнням та послугами. Таким чином середня вартість одного Stryker складає 8,2 млн доларів, що перевищує позначку інших машин цього класу.

Болгарія закуповує 183 колісних бронемашини Stryker за 1,5 млрд доларів

Наприклад, Румунія хоче закупити додаткові Piranha 5, й за умов локалізації виробництва одна машина коштує близько 4,5 млн доларів. А поточна ціна на Stryker ближча до гусеничної БМП, наприклад сучасна шведська CV90 у версії Mk IV, за умов локалізації виробництва, коштує близько 12 млн доларів, на прикладі контракту зі Словаччиною.

Водночас контракт на 183 машини Stryker не передбачає їх локалізацію виробництва й вони будуть виготовлені General Dynamics Land Systems самостійно. А до самого цінника у 1,5 млрд доларів необхідно додати, що зі 183 машин лише 90 будуть у версії M1296 Dragoon, яка класифікується, як БМП.

M1296 Dragoon
M1296 Dragoon

 

Й загалом замовлення виглядає наступним чином:

  • 90 одиниць M1296 Dragoon – колісна БМП із бойовим модулем з 30-мм автоматичною гарматою
  • 17 одиниць M1126 – БТР з кулеметний бойовим модулем
  • 9 одиниць M1132 – інженерна машина розмінування
  • 33 одиниці M1130 – командна машина
  • 24 одиниці M1133 – санітарно-евакуаційна машина
  • 10 одиниць M1135 – машина РХБЗ

Тобто мова йде про умовний комплект, але він не дотягує за свою численність до уніфікованої американської Stryker brigade – в якій понад 300 машин на цій базі.

M1132 Engineer Squad Vehicle
M1132 Engineer Squad Vehicle

 

Водночас необхідно зазначити, що інформації про зацікавленість Болгарії у закупівлі Stryker

чи будь-якої іншої машини такого класу не було. Але намір закупити таку кількість машин, тим більше у США, можливо доволі легко пояснити.

Справа в тому, що Болгарія активно допомагає Україні озброєнням, й хоча часом робить це не публічно, але у липні уряд країни офіційно повідомив, що прийняла рішення передати Україні з власних арсеналів одразу 100 БТРів.

А відносно постачання до України озброєння від США діє доволі мотивуюча програма з “ваучерами”, які дозволяють за передане озброєння отримати знижку на закупівлю нового американського. Й цілком можливо, що саме такою можливістю й скористалась Софія. Й саме це може пояснити замовлення саме Stryker, а не локалізацію виробництва іншої машини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України