Тренувальний боксерський шолом
Ми однозначно рекомендуємо взяти тренувальний шолом з глухим захистом. Шолом повинен захищати вуха, щелепи, вилиці, великий шар набивки повинен бути в передній частині шолома, що захищає лоб. Багато професійних боксерів використовують шоломи з дугоподібною металевою вставкою практично, яка повністю захищає обличчя. Є шоломи з металевим каркасом і з обох сторін обшитих набивкою.
Тренувальний шолом
Найпоширеніший тренувальний шолом це шолом, що захищає вилиці, з добре захищеною щелепою і щільним шаром набивки у верхній частині, що захищає лоб. Такі шоломи дуже поширені і тому можна знайти досить непоганий варіант за прийнятні гроші. Наприклад, шкіряний шолом Green Hill Ви можете купити від 900-1900грн. Але є і більш дорогі моделі подібних шоломів від інших виробників, такі як Adidas, Everlast, Grant та інші.
Слід обов’язково враховувати, з якого матеріалу виготовлена внутрішня і зовнішня поверхня шолома. Найчастіше під час тренувань боксер не знімає шолом тривалий час, тому дуже важливо, щоб шолом зсередини не пітнів і разом з тим був комфортним для спортсмена. Найкращим матеріалом вважається м’яка замша або матеріал з мікрофібри, які відмінно пропускають повітря, чітко приймають форму голови, не утрудняють рухів і не обмежують огляд. Також гарні вироби зі шкіри.
Бойовий шолом – боксерський шолом для змагань
Бойові шолома використовувані в олімпійському боксі значно гірше захищає боксера, ніж тренувальні шоломи, проте дозволяють трохи зменшити силу удару суперника.
Шолом для боксерських змагань
Шолом повинен бути максимально щільно набитий в налобній частині. За правилами AIBA виступати на змаганнях санкціонованих цією організацією можна тільки в боксерських шоломах з печаткою AIBA. Таких шоломів на даний момент всього кілька видів, це шоломи марок Adidas, Green Hill і ін. Виступати на змаганнях місцевого рівня можна і в шоломах інших марок, за цим не пильно стежать.
Якщо Ви новачок, то починати займатися Вам можна і без шолома. Після того, як тренер поставить Вас в пари Ви будете відпрацьовувати удари і комбінації з партнером такого ж рівня під пильною увагою тренера. Ризик травмуватися або отримати сильний удар в голову мінімальний. Надалі бажано придбати власний шолом.