ЄС|NATO

Boeing хоче в цьому побити рекорд по виробництву голівок самонаведення до зенітних ракет

Американський ОПК поступово прибирає “вузькі місця” у виробництві зенітних ракет

Джерело: Defence Express

Керівництво корпорації Boeing 6 серпня цього року заявило, що має намір побити рекорд по виробництву голівок самонаведення до зенітних ракет PAC-3 MSE до зенітно-ракетних комплексів Patriot. Тут одразу наголосимо, що це важливий момент, бо якщо ця корпорація таки зможе реалізувати свій намір, то це дозволить прибрати одне із значущих “вузьких місць” у ланцюжку виробництва ракет до “Петріотів”.

Якщо детальніше, то в Boeing заявляють, що їм уже вдалось перевершити їх попередні рекорди по виробництву ГСН у розрізі за 3 та 6 місяців, а загалом вони хочуть покращити свій річний показник виробництва на 20%, порівняно з попереднім роком.

Boeing хоче в цьому році рекорд по ГСН для ракет Patriot, і це важлива деталь

PAC-3 MSE

Як далі пише портал Defense News, Boeing за узгодженням з Lockheed Martin в цьому році провела значне вливання ресурсів у виробництво ГСН до Patriot на заводі в Хантсвіллі, і ці затрати цілком еквівалентні збільшенню потужностей на 30%.

Водночас, в самій Boeing стверджують, що вони й так при наявних до того моменту потужностях цілком могли видати в 2024 році необхідні голівки самонаведення до 650 ракет до Patriot, які цьогоріч планує виготовити Lockheed Martin. А збільшення потужностей необхідне, щоб мовляв “гнучкіше реагувати на сигнали про додатковий попит, які виходять за рамки вказаних вище 650 ракет”.

Заодно вказується, що роботи по розширенню потужностей виробництва ГСН включали в себе зокрема “додаткові ефективні рішення”, як наприклад роботизована пайка плат, автоматизовані системи контролю, зменшення затрат на різних етапах виробництва та покращення якості виробів при первинним випробуванням.

Boeing хоче в цьому році рекорд по ГСН для ракет Patriot, і це важлива деталь

Ракета до ЗРК Patriot на заводі корпорації Raytheon в Андовері, зображення – WBUR

Якщо уточнювати про можливий “додатковий попит” на ГСН, про який каже Boeing, то тут варто згадатий такий момент, який раніше піднімався в західній пресі – Японія може робити лише 30 ракет до Patriot на рік, можна збільшити до 60, для США це проблема, і там коріння проблеми полягало саме в обмежених можливостях тої ж Boeing виготовляти системи самонаведення до зенітних ракет.

Тут також доволі показовою є вказівка, що за всі попередні роки Boeing виготовив понад 5 тисяч голівок самонаведення до ракет PAC-3 MSE. Що заодно демонструє, наскільки значними для них є зараз по наміри по збільшенню виробництва.

Раніше Defense Express писав про те, як США зробили 400 PAC-2 під Patriot до операції “Буря в пустелі”, і чи можна таке повторити. Також ми розповідали і про те, чому Boeing в 2005 році продав завод по B-52, і до чого це привело.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України