Автоновини

BMW, Daimler і VW загрожують багатомільйонні штрафи за картельну змову

Нова проблема виникла для німецьких автомобільних компаній BMW, Daimler і VW — згідно з попередніми висновками Європейської комісії із захисту конкуренції в ЄС, компанії набули в незаконний змову з технологій контролю викидів. Тепер їм можуть загрожувати мільярдні штрафи.

Формальне розслідування почалося в 2018 році. Кажучи більш конкретно, автовиробники несанкціоновано змовилися ввести каталітичні нейтралізатори SCR для бензинових двигунів і фільтри для твердих частинок для дизельних двигунів (OPF).

За словами представників комісії, компанії порушили європейську інноваційну конкуренцію в цих двох системах контролю викидів, відмовивши споживачів у придбанні більш екологічно чистих транспортних засобів, незважаючи на наявність технологій. Якщо підозра остаточно підтвердиться, це буде порушенням європейського антимонопольного законодавства.

Незважаючи на звинувачення, Daimler сподівається на те, що їм вдасться уникнути штрафу. «Daimler з самого початку і всебічно співпрацював з Європейською комісією в якості свідка і тому не очікує штраф в цьому питанні», — сказав представник автовиробника у пятницю.

Volkswagen теж подали заяву про співпрацю в минулому році після того, як звинувачення стали відомі. Статус головного свідка антимонопольного розгляду може допомогти їм уникнути великого покарання або навіть взагалі залишитися безкарними. Хоча в крайньому випадку їм може загрожувати штраф у розмірі десяти відсотків їх світового річного обороту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.