Авторські статті

Блогер про призначення в РНБО: Попереду серйозний наступ на децентралізацію

Система управління державою а-ля Янукович – це бажана система для “слуг народу”

Яка була чисельність “сім’ї” Януковича? Чи не саме сім’ї, яка “мама, тато, діти”. А тієї самої “сім’ї”, яка як клан. Як мафіозна структура, де всі свої забирають найприбутковіші сфери бізнесу. Саша-стоматолог, запопадливий Курченко, друзі-куми і так далі?

За фактом я зараз все більше переконуюся, що система управління державою а-ля Янукович – це бажана система для “слуг народу”.

– Тому що в масштабах країни мільйон туди, мільйон сюди – це як би не гроші. А прийшов у владу “слуга”  – а це збулася “його” фантазія. Він вчора на підспівуванні у кого-то був, а сьогодні у годівниці. Ну як не радіти?

– Далі. Сама годівниця. Адже ось Порох, взяв і розділив потоки своєї децентралізацією! Але ж як було “зручно” – раніше всі гроші стікалися до Києва, а звідти випрошувати назад в регіони. І ось тут роздолля: хочу, виділяю. Хочу, вимагаю відкат. Хочу, заморожують процес. Тому що якась маленька школа казна з Банкової, хоч я знаю, і в масштабах країни і мільйонів під боком – не представляє ніякої цінності. Нехай вчаться в сусідньому селі або будинку, “по інтернету” – тут кортеж президента за тиждень тягне на суму більшу, ніж на ремонт якоїсь невідомої школи. Пріоритети розставлені.

– З огляду на, що Коломойський дядько наполегливий і плює на всю Україну з високої дзвіниці, то те, що є в Києві – спочатку треба віддати йому. А що решта “сім’ї”, вже сформованої з Кварталу? І у кожного (!) Брат і сват, якому потрібно виділити тепле крісло в Києві.

Тут я підходжу до припущення: попереду серйозний наступ на децентралізацію

Так, я в цьому майже не сумніваюся. Хоча сьогодні, наприклад, Харків дописує до бюджету, що йому не вистачає мільярда гривень (а тому що у нас лавочки за мільйони і інші “важливі” витрати), то він мало того, що обійдеться без цього мільярда, а й відстебнути до Києва може . Пристойно. Якщо не буде парки робити і лавочки купувати. Це ж не настільки важливо, як відправити трап для Зеленського в інше місто? (За скільки там писали? За 500 000 грн?)

Вони все розуміють, що тепер в регіонах зосередилися ті гроші, які раніше “сім’я” акумулювала в Києві. Пам’ятаю виступ Юлії Тимошенко у Шустера, в 2014-му, коли вона показала і “соляні кімнати” в кулуарах Кабміну або чогось там, наближеного. І спортзали, і мармурові туалети там же, і чорні ходи, куди завозилася готівка тоннами. Наша, з регіонів.

Сьогоднішня “сім’я” зовсім не схожа на ту, яка прийшла поліпшити наше з вами становище і добробут. Простий приклад: інакше такі важливі пости в РНБО не давали б некомпетентним веселим дядечкам. Такі пости спочатку дають СВОЇМ. І компетентність тут вже не грає ролі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України