Авторські статті

Блогер: Ліквідувати Мінприроди у країні Чорнобиля – на таке не вистачало фантазії ні у кого

“Міністерство борделів, притонів та захисту суспільної моралі” – як вам така комбінація?

Про це пише на своїй сторінці блогер Євген Дикий.

Або скажімо “Міністерство гвалту, грабунку, мордобою та у справах жертв злочинності”.  Що, якось нелогічно, ріже вухо?

А от новій владі не ріже.

Бо чим іншим є протиприродне поєднання “Міністерство енергетики та охорони довкілля”?!

Це навіть не зхрестити їжака з вужем та отримати 3 метри колючого дроту (як з “гібридним” МінВетТОТ), це саме оксюморон – поєднання завідомо непоєднуваного та взаємовиключного.

У всьому світі саме лобі паливно-енергетичних компаній є головним опонентом природоохоронного руху, і саме енергетичний сектор є одним з головних руйнівників довкілля планети. Згадаємо хоча б одіозного лобіста нафтовиків пана Трампа та долю Паризької кліматичної угоди. Або ж “фейли” енергетиків від Чорнобиля до нафтових платформ у Мексиканській затоці, та їхню вартість для довкілля.

Україна не виняток, у нас все як у людей – наші енергетики, під якими і “Енергоатом”, і вся нафтогазова інфраструктура, і збиткові вугілні шахти, завжди були у перших рядах наступу великого бабла на залишки живої природи. Згадаємо хоча б сумну долю Бузьких порогів, затоплених на догоду атомникам, і абсолютно брєдову програму побудови чи не 30 нових енергоблоків за “перевіреними часом” чорнобильськими технологіями…

І от тепер саме цьому монстру віддали на поталу всю природоохоронну політику та всі питання довкілля. Тепер всі конфлікти інтересів між великими нафто- чи нуклеобаксами та природою вже не стануть питанням конфлікту двох бодай формально рівноправних міністерств, з яких одне зобовязане генерувати енергію та прибутки, а друге – стояти насмерть на захисті довкілля. Тепер це буде внутрішнє питання нового “гібридного” Міненерго, і абсолютно очевидно, “чия зверху”. Тепер одне міністерство відповідає і за всю “брудну” нафтохімію, і за всі заповідники – як ви гадаєте, який з департаментів матиме більшу вагу при конфлікті інтересів?

Ліквідувати Мінприроди у країні Чорнобиля – на таке не вистачало фанатзії ні у кого. При “ригах” Мінприроди пережив важкі часи, бували в історії і вкарй екстравагантні міністри, і відверті масштабні корупціонери – але все одно у найтемніші часи у міністерстві лишались і справжіні небайдужі природоохоронці, і компетентні експерти у галузі, і були ті “червоні”, чи точніше “зелені” лінії, які все ж не переходились. А як тільки чергова революція виводила країну на новий виток демократії, Мінприроди оживало, і на кожній хвилі оновлення просувались і низки нових природоохоронних рішень.

Тепер цього всього не буде. Буде енергетичне міністерство, яке радо розподілятиме квоти на видобуток надр, а всі інші функції колишнього Мінприроди визнає “надлишковими” чи в кращому разі “залишковими”.

Не знаю, чи ми з вами ще здатні якось вплинути на радісну монобільшість, яка розважається у Раді та яскраво демонструє ефект Даннінга-Крюгера у його вищому прояві.

Але варто щонайменше спробувати.

Божевільне рішення ліквідувати Мінприроди (ну це ж не віртуальне “Міністерство цифрових трансформацій”, тут же всякі заповідники, “Червоні книги”, проблеми очисних споруд та інші нецікаві невіртуальні матерії… саме ж тут слід скоротити апарат, щоб звільнити ставки для “цифротрансформаторів”) ще не реалізоване, як і всі інші новотвори. Поки що можна практично без втрат відкатати його “взад”, ніби нічого такого і не трапилось.Якщо хочуть передати Міненерго самий ласий шмат – Держгеонара, то і фіг з ниим, хай забирають; але міністерство заповідників, чистої води та атмосфери країні життєво необхідне.

Не знаю, що тут допоможе – пікетування Банкової, звернення ГО, петиція на сайті преЗЕдента, – може і нічого. Але спробувати як мінімум варто.

Бо якщо не вийде – доведеться кілька наступних років (якщо звісно не сподіватись на анонсований деякими нардепшами “грудневий пунш” ) щоразу “підриватись” на кампанії та акції із захисту довкілля при кожному кроці нового міністерства – монстра із згортання попередніх досягнень природоохоронців. А що такі кроки будуть, і численні, показує практика всіх енергетичних компаній та їх урядових лобі у світі.

Вимагаємо від “зеленої” влади повернення Зеленого Міністерства!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України