Блогер: Ліквідувати Мінприроди у країні Чорнобиля – на таке не вистачало фантазії ні у кого

“Міністерство борделів, притонів та захисту суспільної моралі” – як вам така комбінація?

Про це пише на своїй сторінці блогер Євген Дикий.

Або скажімо “Міністерство гвалту, грабунку, мордобою та у справах жертв злочинності”.  Що, якось нелогічно, ріже вухо?

А от новій владі не ріже.

Бо чим іншим є протиприродне поєднання “Міністерство енергетики та охорони довкілля”?!

Це навіть не зхрестити їжака з вужем та отримати 3 метри колючого дроту (як з “гібридним” МінВетТОТ), це саме оксюморон – поєднання завідомо непоєднуваного та взаємовиключного.

У всьому світі саме лобі паливно-енергетичних компаній є головним опонентом природоохоронного руху, і саме енергетичний сектор є одним з головних руйнівників довкілля планети. Згадаємо хоча б одіозного лобіста нафтовиків пана Трампа та долю Паризької кліматичної угоди. Або ж “фейли” енергетиків від Чорнобиля до нафтових платформ у Мексиканській затоці, та їхню вартість для довкілля.

Україна не виняток, у нас все як у людей – наші енергетики, під якими і “Енергоатом”, і вся нафтогазова інфраструктура, і збиткові вугілні шахти, завжди були у перших рядах наступу великого бабла на залишки живої природи. Згадаємо хоча б сумну долю Бузьких порогів, затоплених на догоду атомникам, і абсолютно брєдову програму побудови чи не 30 нових енергоблоків за “перевіреними часом” чорнобильськими технологіями…

І от тепер саме цьому монстру віддали на поталу всю природоохоронну політику та всі питання довкілля. Тепер всі конфлікти інтересів між великими нафто- чи нуклеобаксами та природою вже не стануть питанням конфлікту двох бодай формально рівноправних міністерств, з яких одне зобовязане генерувати енергію та прибутки, а друге – стояти насмерть на захисті довкілля. Тепер це буде внутрішнє питання нового “гібридного” Міненерго, і абсолютно очевидно, “чия зверху”. Тепер одне міністерство відповідає і за всю “брудну” нафтохімію, і за всі заповідники – як ви гадаєте, який з департаментів матиме більшу вагу при конфлікті інтересів?

Ліквідувати Мінприроди у країні Чорнобиля – на таке не вистачало фанатзії ні у кого. При “ригах” Мінприроди пережив важкі часи, бували в історії і вкарй екстравагантні міністри, і відверті масштабні корупціонери – але все одно у найтемніші часи у міністерстві лишались і справжіні небайдужі природоохоронці, і компетентні експерти у галузі, і були ті “червоні”, чи точніше “зелені” лінії, які все ж не переходились. А як тільки чергова революція виводила країну на новий виток демократії, Мінприроди оживало, і на кожній хвилі оновлення просувались і низки нових природоохоронних рішень.

Тепер цього всього не буде. Буде енергетичне міністерство, яке радо розподілятиме квоти на видобуток надр, а всі інші функції колишнього Мінприроди визнає “надлишковими” чи в кращому разі “залишковими”.

Не знаю, чи ми з вами ще здатні якось вплинути на радісну монобільшість, яка розважається у Раді та яскраво демонструє ефект Даннінга-Крюгера у його вищому прояві.

Але варто щонайменше спробувати.

Божевільне рішення ліквідувати Мінприроди (ну це ж не віртуальне “Міністерство цифрових трансформацій”, тут же всякі заповідники, “Червоні книги”, проблеми очисних споруд та інші нецікаві невіртуальні матерії… саме ж тут слід скоротити апарат, щоб звільнити ставки для “цифротрансформаторів”) ще не реалізоване, як і всі інші новотвори. Поки що можна практично без втрат відкатати його “взад”, ніби нічого такого і не трапилось.Якщо хочуть передати Міненерго самий ласий шмат – Держгеонара, то і фіг з ниим, хай забирають; але міністерство заповідників, чистої води та атмосфери країні життєво необхідне.

Не знаю, що тут допоможе – пікетування Банкової, звернення ГО, петиція на сайті преЗЕдента, – може і нічого. Але спробувати як мінімум варто.

Бо якщо не вийде – доведеться кілька наступних років (якщо звісно не сподіватись на анонсований деякими нардепшами “грудневий пунш” ) щоразу “підриватись” на кампанії та акції із захисту довкілля при кожному кроці нового міністерства – монстра із згортання попередніх досягнень природоохоронців. А що такі кроки будуть, і численні, показує практика всіх енергетичних компаній та їх урядових лобі у світі.

Вимагаємо від “зеленої” влади повернення Зеленого Міністерства!

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 + 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh