Авторські статті

Блогер розповів, чому через Росію на Україну може чекати доля Татарстану чи Башкортостану

Головна особливість російського імперіалізму від інших – в тому, що колонії зливаються з метрополією – вона розповзається, як пляма. Британцям важко було б переконати індусів, що вони – одна країна: вони це навіть з Америкою не провернули – цілий океан заважав. Росії ж, колонізуючи сусідів, досить було тільки заманити їх ідей об’єднання: приймаючи умови завоювання – ти сам стаєш метрополією, ти перестаєш бути колонією. Це прекрасна модель – метрополія негайно дає тобі захист і всі блага приналежності до титульної нації. Від тебе вимагається тільки відмовитися, наскільки це можливо, від власної ідентичності. Про це у своєму блозі пише блогер Андрій Алексин.

Він додає, така пятноподібна колонізація легко дозволяє розселяти титульну націю на землях поневолених і народів – межа між націями поступово розмивається, колонії асимілюються, пляма може розповзатися далі. Тому і Башкирія – Росія, і Удмуртія – Росія, і навіть, скажімо, Татарстан або Дагестан – Росія. Бурять охоче впише в паспорт національність «русский» – це гарантує масу привілеїв. Немає більше Татарстану або Калмикії – все Росія. У них не вийшло. В нашому випадку, присвоївши собі навіть наше ім’я і ставши «Росією», метрополія, населив своїми громадянами наші землі майже нарівні з місцевім населенням – нами, а де-то так і просто витіснивши місцеве населення прийшлим, ніколи не змириться з втратою: пляма має розповзатися. Звідси всі наші 73%. Прийняття умів метрополії гарантує захист, заступництво і умовне процвітання. Звідси зловтіху: ви обмінюєте українців на українців, це ваш внутрішній конфлікт.

Алексин відзначає, це фактично не громадяни України. Це нащадки переселенців, або активно асимільовані метрополією українці, щиро вважають себе росіянами. Наш внутрішній конфлікт обумовлений безперервної експансією: і не тільки зброю, але і в голови, мізки. Ця експансія, це розповзання плями не припиняться ніколи: звідси наш дивний гімн – «Ще не вмерла»: ми постійно на межі поглинання, на межі зникнення і смерті. Але є і хороші новини: комусь вдалося. Так, кожен заплативши – територіями, життями, але Польща, Фінляндія, Японія – з різних причин втрималися. Значить, і у нас повинно вийти.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України