Авторські статті

На окупованих територіях тепер транслюється українське телебачення

Ще пам’ятаю, скільки було «зради» із-за відсутності в зоні АТО трансляції українських каналів. Представники опозиції, антикорупціонери обурювалися, волаючи про те, що населення прифронтових територій перебуває під впливом російського ТБ, що наші бійці слухають московську інформацію і ми програємо боротьбу за душі наших громадян на окупованих територіях. Про це у своєму блозі пише український блогер, журналіст Дмитро Вовнянко. Він розповідає, що днями він повернувся з фронту – тепер там українських каналів хоч залийся. Тепер там – повна гармонія.

За словами блогера, раніше українець з окупованого Донецька бачив по телевізору, що Україна – нацистське держава, де забороняють російську мову і пригнічують інакомислячих. Тепер він бачить з українського каналу, що обкрадає Україну власна влада, у нас повний розгром і занепад, скажена комуналка і тотальна бідність, що у нас руйнуються дамби, розвалюються дороги, поліція займається рекетом і багатіють депутати. І все вісь це ми обов’язково воліємо принести йому. Раніше український солдат за «Сепар-ТВ» бачив, що в тилу «правосеки» руйнують офіси проросійських партій, а «укронацисти» лякають розправою політиків. Тепер солдат має можливість йти в бій з думкою, що його обкрадають його ж власні генерали, а нардепи в тилу торгують з Росією. «Зате тепер же українські громадяни – під впливом правильного ТБ? Тепер бойовий дух українського солдата злетить до небес? Тепер душі громадян на окупованих територіях – наші?», – задається питанням блогер.

Вовнянко зазначає, що підсумок дуже простий – в Україні немає вільних ЗМІ. Бюджети більшості українських ЗМІ формують їх власники – самі по собі ЗМІ зазвичай не прибуткові. За гроші власників, ЗМІ повинні обслуговувати інтереси своїх власників. Коло замикається. При таких умовах видання – це не засоби масової інформації. Це – агітпункти і осередки інформаційної боротьби. Різниця наша з Росією не в тому, що у нас вільні ЗМІ, а в тому, що їх немає. Різниця наша в тому, що в них існує монополія на ці агітпункти і центри інформаційної боротьби, а у нас між ними таки існує певна конкуренція за кількістю олігархів, які вкладаються в той чи інший телеканал.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України