Новини

Блогер: Луценко свідомо відмовився від самого «жирного» корупційного заробітку в ГПУ

За останні роки Генпрокуратуру позбавили двох головнихможливостей корупційного заробітку – загального нагляду та слідства. І, якщо перше було наслідком політичного тиску, то з другого можна було тягнути «в тимчасовому режимі» ще довгі роки. Про це у своєму блозі пише український блогер Карл Волох. За його словами, дуже показовим в цьому плані було осіннє засідання комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, де буквально всі присутні, включаючи Артема Ситника, виступили за продовження прокурорського слідства – принаймні, поки не будуть дорозслідуванні ті кілька тисяч найбільшій суспільно важливих справ, якими досвідчені слідчі ГПУ займаються вже кілька років.

Карл Волох зазначає, що єдиною людиною, хто виступав проти прийняття закону про продовження слідчих функцій ГПУ був сам Генеральний прокурор. Блогер розповідає, що ще до засіданні пояснив Луценко, чому така позиція. Як би там не було, Юрій Луценко особа в органах тимчасова, і при поверненні в політику зацікавлений у максимальній кількості суспільно значущих кейсів, доведених до суду, а без власного слідства, тільки через процесуальне керівництво, зробити це буде набагато складніше.

За словами блогера, тоді Луценко відповів, що тактовно так, як комітет пропонував і треба було вчинити, а стратегічно він не може нескінченно продовжувати агонію «совкового» монстра, який сам розслідує і сам наглядає за своїм наслідком. «Я сам був жертвою такої системи і вважаю своєю місією перетворення прокуратури в нормальний європейський правоохоронний орган. При всіх витратах», – зазначив Луценко. Карл Волох зазначає, що важливо розуміти, що саме слідство було до недавнього часу основою політичного впливу ГПУ, так і основних корупційних зловживань.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України