Блаженніший Святослав у Вишгороді: “Ми зараз стоїмо перед цією іконою в дуже особливий момент нашої історії”

Спаситель приходить до людини для того, щоб її підняти, дати їй силу, зцілити її, повернути її до повноти життя, сповнити всю її надію.

На цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у проповіді під час Архиєрейської Божественної Літургії в неділю, 19 травня 2019 року, в рамках щорічної Всеукраїнської прощі до собору Вишгородської Богородиці. Маршрут прощі пролягав від Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві до собору Вишгородської Богородиці УГКЦ у Вишгороді.

“Ми зараз стоїмо перед цією іконою в дуже особливий момент нашої історії. Завтра почнеться (як дехто вважає) новий момент історії незалежної України. Адже новий президент прийде до влади: для когось – нова надія, а для когось, можливо, – це момент великої тривоги і непевності. Мабуть, з вуст Богородиці сьогодні лунають слова: “Не надійтеся на синів людських, у них немає спасення”, – промовив Предстоятель. – Лише та людина, яка вірить в Бога, і яка має надію, має особистий доступ до Воскреслого Христа й може уздоровити, надати світло і надію для народу й суспільства. Тому не від зміни тих чи інших лідерів в кабінетах України прийде надія для усіх нас. Бо надію можемо дати лише ми з вами як віруючі в Воскреслого Христа”, – переконаний духовний лідер греко-католиків.

За його словами, попри сучасний активний розвиток суспільства людина все одно часто відчуває себе самотньою й відкинутою, “не здатною бути джерелом надії, ані для себе, ані для свого ближнього”. Проте добра новина якраз полягає в тому, що джерело надії шукає нас.

“Бог є вірним джерелом надії для безнадійних, а також джерелом зцілення для хворих, воскресінням для померлих й повнотою життя для усіх тих, хто прагне повноти людського щастя”, – підкреслив Архиєрей.

І згодом додав: “Це підняття й вставання розслабленого є предвісником самого Спасителя і начебто промовляє, що Христос воскрес саме для нас, – пояснює Слово Боже на сьогодні Блаженніший Святослав. – Ба більше, Христос воскрес, щоб взяти за руку кожного, хто очікує. Воскресіння само прийшло до того, хто Його чекає, хто Його потребує, хто на Нього сподівається. Христос підносить того чоловіка і наче показує, що не людина і навіть не ангели, а саме Творець першим робить крок на зустріч своєму сотворінню”, – зауважив Глава УГКЦ.

Нагадаємо, що Вишгородська святиня знаходиться на теренах Центральної України, де поступово відроджується Українська Греко-Католицька Церква. Цим відпустовим місцем в УГКЦ пропонують вірним відкрити духовність і християнську віру через призму нашого обряду.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh