Духовне

Блаженніший Святослав привітав римо-католиків України з 700-річчям відновлення Київської дієцезії

Особисто та від імені Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, нашого духовенства, монашества та мирян бажаємо привітати вас із славним ювілеєм, який святкуєте цими днями, – 700-річчям відновлення Київської дієцезії.

Такими словами Блаженніший Святослав привітав владику Віталія Кривицького, ординарія Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, у своєму вітальному листі. Листа під час урочистої Святої Меси зачитав о. Павло Локоть, синкел Київської архиєпархії, який разом з о. Андрієм Хім’яком, виконуючим обов’язки секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, були офіційними представниками УГКЦ. Як ми уже повідомляли, у ці дні Глава УГКЦ перебуває з душпастирським візитом на Західній Україні.

Блаженніший Святослав привітав римо-католиків України з 700-річчям відновлення Київської дієцезії

«Ця дата є свідченням того, що вже в далекому 1321 році на київських землях існували громади віруючих людей, які читали Боже Слово, молилися і жили Христовими Таїнствами. З історії дізнаємося, що ті роки були наповнені важкими випробуваннями, які випадали на долю ваших попередників. Але сьогодні ми свідчимо про велике благословення, яке Господь Бог виливав на тих, хто був Йому вірний», — зазначає Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав зазначив, що у ці дні молитовно згадуємо всіх: єпископів, священників, монахів, монахинь і простих мирян, які зберегли віру в Христа та Його святу Церкву. «Сьогодні Києво-Житомирська дієцезія, яка є правонаступницею Київської дієцезії, втішається великим скарбом, що навічно запечатаний у небі кров’ю своїх мучеників», — йдеться у листі.

Глава УГКЦ побажав щедрих Божих благодатей для успішного розвитку дієцезії: «Хай ваш сьогоднішній ювілей стане доброю нагодою, щоб випросити Божого благословення для всіх майбутніх справ, які ще більше прославлять Господа Бога та Його Церкву. Молитовно єднаємося з усіма вами та випрошуємо в Пресвятої Богородиці, Небесної Цариці, опіки і материнського покрову для подальшого активного розвитку вашої дієцезії».

Департамент інформації УГКЦ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України