Духовне

Блаженніший Любомир привітав сестер служебниць зі 125-літтям

Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир записав відеопривітання сестрам служебницям із нагоди 125-ліття Згромадження. У ньому духовний лідер українців висловився на три теми: харизма, потреби Церкви і формація.

Харизма. Архиєпископ переконаний, що дуже важливо, щоб сестри з нагоди свого 125-ліття існування докладно переглянули і вивчили свою історію…

Блаженніший пригадав, що богопосвячене життя в кінці ХІХ ст. перебувало у кризі. Поняття монашества набуло компілятивного значення, тобто що лише присвячувати своє життя молитві… «Але криза не завжди є чимсь поганим, бо в ній завжди народжується щось цілком нове. Криза призвела до реформи монашества, водночас стала обставиною, серед якої в нашій Церкві зародилася нова форма служіння, нова форма богопосвяченого життя. Священики і монахині в особі сестри нині блаженної Йосафати побачили, що потрібно чогось нового. Заохочую вас пізнати вашу історію і вивчити її», – сказав він.

Звернув увагу на служіння сестер у ранній еміграції українців у Бразилії, Канаді. І що саме завдяки сестрам служебницям люди залишилися вірними своїй Церкві, своїй культурі. Адже в еміграції сестри опікувалися школами, хворими… «Вважаю дуже важливим, що не тільки ваше ім’я “служебниці”, а ваше життя принесло дуже багато користі Церкві, людям. Яке місце сестер служебниць, яка місія в Церкві сьогодні? Та сама, що й 100 років тому. Церква потребує людей, які служать потребуючим, які бачать своє життя як служіння. Не треба сьогодні вигадувати чогось нового, можна просто вдосконалювати те служіння, яке вже випробуване за багато років», – вважає Блаженніший Любомир.

Щодо теми формації, то Архиєпископ звернув увагу на те, щоби спільноти не були дуже малі. Бо це, за його словами, не дуже добре. «Мені здається, що не дуже добре, коли всі займаються чимось різним у спільноті. Треба так організувати, аби займатися чимось одним або подібним, щоби був дух спільноти, на чому би формувалася ця спільнота, щоби було про що говорити», – сказав він.

Говорячи про те, де сьогодні потребують сестер, звернув увагу на Схід України. «Колись ваші сестри поїхали в Канаду, Бразилію. Сьогодні Східна Україна потребує сестер. Застановляйтеся над цим. Це – та земля, ті люди, яких сьогодні треба обслужити, яким треба своїм прикладом християнського життя, праці і служіння послужити, щоб їх також заохотити, аби бути близькими Бога. Також ваше служіння потрібне сьогодні в час секуляризації суспільства», – переконаний Архиєрей.

Також він висловив переконання, що для того, щоби було більше покликань, потрібно сповняти служіння цілком віддано. «Наслідувати Ісуса Христа, сповняти Його святу волю, служити ближньому. Це притягує людей, особливо молодь. Гадаю, над цим треба попрацювати. Зробити наше життя більш вимогливим, більш заангажованим. Тоді проблема покликань не буде такою разючою», – зазначив Блаженніший Любомир.

Архиєпископ подякував за запрошення і висловив жаль, що не може бути присутній на святкуваннях.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

13 − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.