Новини

Блаженні капуцинські мученики з Барселони: вірні до кінця

«Вчора у Барселоні були проголошені блаженними Фредерік де-Берґа разом з 25 співтоваришами, що були вбиті в Іспанії під час жорстокого переслідування Церкви в минулому сторіччі. Це були священики, молоді ченці, які готувалися до свячень та члени мирянської гілки, приналежні до Ордену Братів Менших Капуцинів. Ввіряймо їхньому заступництву наших численних братів і сестер, які і сьогодні, на жаль, в різних частинах світу переслідувані задля віри в Христа», – такими словами Папа Франциск звернувся до вірних після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 22 листопада 2015 р., згадуючи про беатифікацію, яку в катедральному соборі Барселони здійснив кардинал Анджело Амато, Префект Конгрегації в справах святих.

Коли в першій половині ХХ сторіччя в Іспанії вибухнуло переслідування Церкви, численні богопосвячені особи були спочатку вигнані з монастирів, а згодом – убиті, часто, з неймовірною жорстокістю. У липні 1936 року всі, крім одного, монастирі Каталонської Провінції Ордену Братів Менших Капуцинів були розграбовані та спалені. В період між 28 липня 1936 року та 24 лютого 1937 віддали своє життя 36 священиків, братів та мирян, приналежних до згаданих спільнот, 26 з яких були беатифіковані 21 листопада 2015 р. у Барселоні. У цьому списку – 15 священиків, 6 семінаристів та 5 братів.

Кожен з них в період переслідувань дав чітке свідчення моральних чеснот, духа молитви й вірності своїм духовним обов’язкам, наскільки це було можливим в місцях, де вони переховувалися, а також готовності прийняти смерть за віру. Кожен з них в момент арешту рішуче виявив свою ідентичність та чернечий стан, будучи готовим віддати своє життя, лише би не зректися Христа.

Блаженний о. Фредерік де-Берґа, який очолює цей список, був місіонером в Центральній Америці, а повернувшись на батьківщину, очолив місцеву Провінцію. Коли розпочалися переслідування, брав активну участь в підпільному душпастирському служінні, відправляючи Святі Меси у приватних домівках. Його викрили та схопили під час обшуку в домі, в якому він знайшов притулок.

Серед молодих студентів був брат Марґал де-Вілляфранка, що був наймолодшим серед братів та загинув, маючи лише 19 років. Коли його арештовували, прощаючись з мамою, сказав: «Мамо, не побивайся тим, що може трапитися: моє сумління примирене з Богом».

В наставленні смирення, захисту віри та прощення неприятелям кожного з цих 26 новопроглошених блаженних, можемо розгледіти ту провідну нитку, яка єднає їх з двохтисячорічною традицією мучеництва в Церкві, що до наших днів не перестає приносити рясні плоди.

Джерело: радіо Ватикан

Католицький оглядач

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України