Духовне

Блаженна Леопольдіна Нуде: квітка святості серед дворянського почту

У суботу 29 квітня 2017 р., в італійському місті Верона, в базиліці Св. Анастасії, відбулася беатифікації Леопольдіни Нуде, засновниці Згромадження Сестер Святої Родини, яку від імені Папи провів кардинал Анджело Амато, Префект Конгрегації у справах святих.

Леопольдіна Нуде народилася у Флоренції 31 травня 1773 року. Її батько був французом, а мати німкенею угорського походження. Разом зі своєю сестрою Луїзою Нуде вона навчалася при монастирях, спочатку в Італії, а потім у Франції. Обидві повернулися до Флоренції 1789 року і за сімейною традицією вступили на службу при дворі великого герцога Леопольда I, як гувернантки його дітей.

Папа Франциск призначив Єпископа Києво-Житомирської дієцезії

Сестри переїхали до Відня разом з почетом герцога, коли він, після смерті брата Йосифа II, став імператором. В столиці Габсбурзької імперії Леопольдіна відчула покликання до богопосвяченого життя, яке привело її разом із супутницями до Верони, де вони долучилися до доброчинної діяльності Згромадження святої Магдалини з Каносси. 9 листопада 1816 року група богопосвячених жінок отримала власне помешкання. Таким чином зродилося Згромадження Сестер Святої Родини. Мати Леопольдіна померла 17 серпня 1834 року, дочекавшись того часу, коли уряд Австрії та Апостольська Столиця затвердили засноване нею Згромадження.

У своєму інтерв’ю Ватиканському Радіо кардинал Амато розповів про цю Блаженну, яка тривалий час проживала при дворі, оточена багатством. «Святість – це не одяг, який можна купити в магазині, – зазначив він. – Святість – це одяг, витканий Богом. Саме Святий Дух, Дух святості, зодягає охрищену людину в християнські чесноти, що вчиняють її вірним Христовим учнем». Кардинал Анджело Амато підкреслив також, що Леопольдіна з ранніх років усвідомлювала Божу присутність у своєму житті. Вона особливо відзначалася такими чеснотами, як побожність, скромність та смиренність.

Великою підтримкою у прагненні святості під час перебування при дворі, для блаженної Леопольдіни Нуде була адорація Євхаристійного Ісуса. Вона також склала «обіт досконалості», обіцяючи Богові якнайкраще виконувати все, що робить. Святий Ґаспаре Бертоні називав Леопольдіну «посудиною, наповненою надзвичайними благодатями».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України